----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

To wielka wygrana szeryfa powiatu Cook Toma Darta. Po wielu latach jego walki w sądach z portalami internetowymi promującymi prostytucję i handel ludźmi, Senat USA uchwalił odpowiednią ustawę w tej sprawie.

Ustawa pod nazwą Fight Online Sex Trafficking Act, ma pomóc w walce z handlem ludźmi promowanym w internecie. Prezydent Donald Trump zapowiedział, że ją podpisze.

"To bardzo ważna ustawa, pierwsza, która da ofiarom handlu ludźmi ucieczkę przed tymi, którzy czerpią korzyści z ich eksploatacji" - skomentował szeryf powiatu Cook.

Tom Dart od wielu lat próbował zablokować serwis dla dorosłych na portalu Backpage.com, tłumacząc, że pośredniczy on w prostytucji i handlu żywym towarem.

Agenci biura Darta od 2009 roku dokonali ponad tysiąc aresztowań na podstawie informacji opublikowanych na portalu Backpage. Dart wezwał nawet operatorów kart kredytowych, by zablokowali realizację transakcji na portalu.

W odwecie Backpage.com wytoczył pozew szeryfowi argumentując, że ten łamie przywileje podlegające pod wolność słowa.

Po uchwaleniu ustawy przez Senat, portal Craigslist zamknął sekcję ogłoszeń osobistych (personal ads) i ogłosił, że "nie będzie już obsługiwał części strony internetowej, która pozwala osobom szukać kontaktów z nieznajomymi".

Na swojej stronie internetowej firma ogłosiła: "Każde narzędzie lub usługa może zostać niewłaściwie wykorzystana. Nie możemy podjąć takiego ryzyka bez narażania na szwank wszystkich naszych innych usług. "

Reddit zmienił także swoją politykę, usuwając ze swoich stron treści, które można było zakwalifikować jako "płatne usługi obejmujące fizyczny kontakt seksualny".

Erotic Review, portal z Wielkiej Brytanii, poświęcona tematyce związanej z seksem, w tym prostytucją, zamknął swoje strony w USA.

W ubiegłym roku Chicago znalazło się w centrum tej debaty, po tym jak 16-letnia Desiree Robinson stała się jedną z  wielu ofiar handlu ludźmi i prostytucji. Mężczyzna dwa razy starszy od 16-latki, ogłaszał Desiree Robinson jako “osobę do towarzystwa” na Backpage.com.

W ten sposób znalazł klienta, który ją seksualnie wykorzystywał, pobił, a następnie poderżnął jej gardło i pozostawił konającą w garażu w domu w Markham.

Jej ciało znaleziono w wigilię 2016 roku. Parę tygodni wcześniej dziadkowie, z którymi mieszkała, zgłosili zaginięcie nastolatki.

Po paru dniach od zatrzymania prokuratorzy powiatu Cook oskarżyli Antonio Rosalesa o zabójstwo 16-latki.

Ale minęło prawie pół roku, zanim federalni prokuratorzy postawili zarzuty handlu ludźmi w celach seksualnych 33-letniemu Josephowi Hazleyowi.

Prokuratura stwierdziła, że reklamował nastolatkę jako "osobę do towarzystwa" na Backpage.com, a za ogłoszenia płacił bitcoinami - wirtualną walutą. To, w jakich okolicznościach 16-letnia Robinson poznała mężczyznę, nie zostało podane do wiadomości publicznej.

Ponieważ Hazley używał strony Backpage.com, aby pozyskać "klientów", matka zamordowanej dziewczyny, Yvonne Ambrose, wniosła pozew przeciwko portalowi i dziewięciu innym podmiotom.

Choć prostytucja w Illinois jest nielegalna, na Backpage.com nie brakuje ogłoszeń. Na początku tego roku portal zablokował serwisy dla dorosłych w proteście przeciwko cenzurze. Wezwano użytkowników do walki o "zachowanie wolności w internecie".

Senacka podkomisja opublikowała w styczniu raport, w którym zarzuciła Backpage.com "ukrywanie dowodów działalności kryminalnej poprzez systematyczną edycję działu ogłoszeń dla dorosłych, by ukryć słowa wskazujące na handel ludźmi".

Tak było w przypadku od 70 do 80 procent ogłoszeń, a wszystko po to, by - jak zaznaczono w raporcie - ukryć prawdziwą naturę transakcji.

Krytycy twierdzą, że strona staje się coraz bardziej popularnym narzędziem komercyjnym propagującym wykorzystywanie seksualne. Śledczy senackiej podkomisji nazwali Backpage.com liderem w reklamie tego przestępstwa.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

To bardzo interesujace...ciekwy jestem kiedy w Dzienniku Zwiazkowym zostanie zablokowana strona z ogloszeniami TOWARZYSKIE, gdzie oglaszaja sie prostytutki roznoszace zaraze po calym Chicago i okolicach...Moze rozwincie ten temat tak glebiej...

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location