----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Związek zawodowy CTU, reprezentujący chicagowskich nauczycieli szkół publicznych, wybrał nowe władze. Dotychczasowa przewodnicząca Karen Lewis przeszła na emeryturę z powodu choroby nowotworowej. W 2014. r zdiagnozowano u niej agresywną formę raka mózgu.

Delegaci w głosowaniu przeprowadzonym w ub. tygodniu wybrali długoletniego zastępcę Lewis, Jesse'ego Sharkey'go na przewodniczącego związku.

Z kolei Stacy Davis Gates, dotychczasowa dyrektor ds. politycznych związku, została wybrana na wiceprzewodniczącą. Była nauczycielką przez 12 lat, zanim dołączyła do personelu CTU.

Sharkey pracował obok Karen Lewis i był wiceprezesem CTU od 2010 roku. „Największym zaszczytem mojego życia było pracować z Karen jako koleżanką i partnerem w naszej walce o sprawiedliwość edukacyjną dla naszych uczniów oraz o prawa i godność naszych 27,000 członków” – powiedział Sharkey.

Sharkey i Gates związkiem będą zarządzać związkiem do wyborów w przyszłym roku, w których wezmą udział wszyscy członkowie CTU.

Związek zrzesza 27,000 pracowników chicagowskich szkół publicznych. Obowiązująca obecnie zbiorowa umowa zatrudnienia wygaśnie 30 czerwca 2019 roku. W 2012 roku po załamaniu się negocjacji z kuratorium oświaty CPS i władzami miasta, związkowcy pod wodzą Karen Lewis przeprowadzili strajk, pierwszy od 25 lat w chicagowskim dystrykcie.

Lewis publicznie starła się z burmistrzem Rahmem Emanuelem. Związek nauczycieli ostatnio wyraził zadowolenie z decyzji Emanuela o niekandydowaniu na trzecią kadencję.

Jesse Sharkey popiera Janice Jackson, którą na stanowisko kuratora CPS mianował burmistrz Emanuel. Jackson, która spędziła lata jako nauczyciel i na stanowisku dyrektora chicagowskich szkół publicznych, nazwał "najbardziej wykwalifikowanym kuratorem oświaty CPS, jakiego mieliśmy w ciągu ostatnich 20 lat".

"Zawsze mieliśmy spory z kierownictwem CPS, nie przyjaźnimy się, ale z drugiej strony, mogę powiedzieć, że mam szacunek dla Janice Jackson jako pedagoga i myślę, że dobrze by było, gdyby CPS miało trochę stabilności”- powiedział nowy przewodniczący związku zawodowego nauczycieli.

Jackson jest piątym kuratorem CPS od objęcia stanowiska przez burmistrza Emanuela.

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location