----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Ekipy poszukiwawcze i wolontariusze przez 5 dni kontynuowali poszukiwania chłopca, który wskoczył z mostu do Des Plaines River. W czwartek znaleziono jego ciało. 

16-letni Cameron Sanders, z Villa Park, ostatni raz widziany był w sobotę, kiedy razem z kolegami skoczył z mostu kolejowego do rzeki Des Plaines w lesie Thatcher Woods, niedaleko Melrose Park. Jego dwaj koledzy wypłynęli, a chłopiec nigdy nie wynurzył się na powierzchnię wody. Rodzina poinformowała, że nie potrafił on pływać i uległ presji ze strony znajomych, aby tego dnia skoczyć do wody.

Szeryf powiatu Cook, Tom Dart poinformował, że istnieje nagranie wideo wykonane telefonem komórkowym z momentu wypadku, ale nie wskazuje ono na to, że nastolatek w jakikolwiek sposób został zmuszony lub był namawiany do skoku.

"Na filmie widać, jak walczy" - powiedział Dart. "Młody chłopak, który był w wodzie razem z nim, próbował go ratować, ale prąd był zbyt silny".

Krewni ofiary zorganizowali swoje własne poszukiwania, krytykując lokalne służby, które zakończyły akcję ratunkową w niedzielę po południu. Dart wyjaśnił jednak, dlaczego nurkowie musieli opuścić rzekę.

"Było to zbyt niebezpieczne. Prądy były tak silne, że zachodziła obawa, iż komuś może stać się krzywda, jeśli dalej będą prowadzone takie działania ". Dodał, że poszukiwania będą kontynuowane do czasu odnalezienia chłopca.

Ciało nastolatka zostało odnaleziono w odległości około 150 stóp od mostu, o godz. 10:25 przed południem w czwartek. W poszukiwania zaangażowanych było 200 oficerów z biura szeryfa, a także pracownicy Departamentu Zasobów Naturalnych, oddział nurków chicagowskiej policji, strażacy, zespól ds. ratownictwa pożarowego i pogotowia ratunkowego. W przeszukiwaniu terenu pomagało wielu wolontariuszy.

Połączenie podwodnych zanieczyszczeń oraz wzburzenie wody przez łodzie ratunkowe spowodowało wynurzenie się ciała na powierzchnię rzeki w czwartkowy poranek - powiedział Dart. Ciało chłopca zostało znalezione na płytkim obszarze rzeki.

Rodzina nastolatka była także obecna na miejscu, kiedy jego ciało zostało odnalezione.

"Jego rodzina to wspaniali ludzie, którzy teraz przeżywają niewypowiedzianą żałobę. Udało nam się odnaleźć ich syna, ale to tragiczne, absolutnie tragiczne. Zmarł młody chłopak, a jego najbliżsi pozostali z ogromną pustką".

Śmierć Camerona Sandersa jest nadal przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez biuro szeryfa.

Po tym, jak poszukiwania zostały zawieszone w niedzielę po południu, działacz społeczny i nauczyciel z Oak Park and River Forest High School, Anthony Clark, zorganizował grupę wolontariuszy, który je kontynuowali. Przewodził nimi Robert Larson, właściciel centrum szkoleniowego dla psów i ratownictwa w Westchester.

Clark powiedział, że czuje ulgę, ze udało się odnaleźć ciało chłopca i będzie można go pochować w spokoju."Z drugiej strony, jestem ogromne zasmucony i przejęty, ponieważ tej sytuacji można było uniknąć" - dodał.

Clark powiedział, że wiele osób skontaktowało się z nim poprzez media społecznościowe, aby zapytać, w jaki sposób mogą pomóc rodzinie. Powiedział, że planuje stworzyć zbiórkę funduszy dla najbliższych, aby pomóc w kosztach pochówku. Dodał również, że zamierza prosić o wyburzenie mostu lub przynajmniej uczynienie tego miejsca bezpieczniejszym.

Patrick Waldron, rzecznik firmy Canadian National Railway, do której należy most kolejowy, powiedział w środę, że obiekt jest nadal częścią aktywnej linii kolejowej, chociaż rzadko używanej. Dodał, że przed mostem zainstalowano znaki zakazujące wstępu na ten obszar.

"Znaki nie wystarczą" - odpowiedział Clark. "Trzeba zrobić coś więcej, chodzi o odpowiedzialność. Nie atakuję spółki kolejowej, ale to oni ponoszą odpowiedzialność, bo trzeba zrobić coś więcej w tej sprawie".

Kiedy szeryf Tom Dark znalazł się na moście w poniedziałek w nocy, był zdziwiony tym, jak łatwo to miejsce jest dostępne dla wszystkich.

"Z tego, co się dowiedziałem wiemy, że ten most jest bardzo dobrze znany jako miejsce, gdzie spotyka się okoliczna młodzież. I tak jest od wielu lat" - powiedział.

"Jeśli rozbiórka nie jest opcją, firma kolejowa powinna wynająć personel ochronny, ale zabezpieczać wejście lub zainstalować odpowiedni system nadzoru w celu monitorowania tego obszaru" - dodał Dart.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Skomentuj artykul jako pierwszy

Skomentuj

Komentuj jako gosc.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location