----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Być może korzystające ze znaczków żywnościowych osoby starsze, niepełnosprawne lub bezdomne, będą wkrótce mogły w ramach programu używać ich w restauracjach.

Ustawa o Programie Posiłków Restauracyjnych (Restaurant Meals Program), która trafi teraz na biurko gubernatora JB Pritzkera po uzyskaniu aprobaty ze strony Senatu w Illinois w ubiegły piątek, ma na celu dodanie Illinois o krótkiej listy stanów, uczestniczących w programie federalnym, który pozwala niektórym osobom na używanie przysługujących im znaczków żywnościowych w kwalifikujących się restauracjach.

Restauracje, które muszą oferować zniżkowe menu, mogą dobrowolnie ubiegać się o uczestnictwo w programie.

Obecnie osoby korzystające ze rządowego programu Supplemental Nutrition Assistance, czyli SNAP, mogą korzystać ze świadczeń tylko w celu zakupu artykułów spożywczych w punktach sprzedaży detalicznej. Nie mogą ich używać w restauracjach ani na zakup gotowych gorących posiłków oferowanych w sklepach spożywczych.

Może to stanowić problem dla osób bez dostępu do zaplecza kuchennego i przestrzeni do przechowywania produktów, a także niektórych osób starszych lub niepełnosprawnych, które mogą nie być w stanie bezpiecznie przygotować dla siebie posiłków – powiedziała Niya Kelly, dyrektor legislacyjna w Kolacji na rzecz bezdomnych w Chicago.

Chociaż miejskie jadłodajnie oferują bezpłatne gorące posiłki, mają one ograniczone godziny urzędowania oraz różnorodność oferowanego menu, więc osoby z pewnymi alergiami, studiujące lub pracujące nocami, nie zawsze mogą na nich polegać – powiedziała Kelly. W rezultacie wiele osób musi zadowolić się paczką chipsów zamiast posiłku.

Oprócz ułatwienia ludziom dostępu do ciepłego posiłku, zapewnienie odbiorcom SNAP dostępu do restauracji daje im możliwość bycia częścią szerszej społeczności.

Amerykański Departament Rolnictwa, który finansuje i prowadzi SNAP, od 1977 roku zezwala stanom na umożliwienie odbiorcom znaczków żywnościowych korzystania z restauracji, jeśli mają oni ukończone 60 lat, dowód niepełnosprawności lub potwierdzenie bezdomności (np. list ze schroniska dla bezdomnych).

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location