----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Setki tysięcy osób w Illinois korzystających z ubezpieczenia Medicaid wraz z początkiem kwietnia zostało dotkniętych zmianami związanymi z zarządzaniem planami.

HealthChoice Illinois, plan wprowadzony przez stanowych ustawodawców w 2014 roku w celu obniżenia kosztów, będzie prowadzony przez Managed Care Organizations (MCO). Krytycy podważają wybór dokonany przez administrację gubernatora Bruce’a Raunera i wdrożenie czteroletniego planu, który kosztować ma $60 miliardów .

"HealthChoice Illinois oferuje takie same usługi, jak tradycyjne Medicaid, z ulepszonymi funkcjami, takimi jak koordynacja opieki. Oferuje osobom indywidualnym bezpośrednią pomoc w znalezieniu właściwej opieki w odpowiednim czasie i miejscu" - powiedział John Hoffman, rzecznik stanowego Departamentu Zdrowia.

Wraz z początkiem roku zmiany z zarządzaniu planami objęły powiat Cook County. Osoby dotknięte zmianami zostały powiadomione na początku tego roku i miały 30 dni na wybór planu. Hoffman powiedział, że mają 90 dni po 1 kwietnia na zmianę planu, jeśli będą chciały to zrobić.

Stan utrzymuje, że zaoszczędzi nawet $300 milionów w ramach czteroletniej umowy z MCO, głównie dzięki konkurencyjnym stawkom i bardziej wydajnej administracji.

Stanowy kongresmen Greg Harris, chicagowski demokrata, jest jednak zaniepokojony zmianą, ponieważ MCO w ramach podobnego planu w Iowa wycofało się po tym, jak straciło zbyt dużo pieniędzy. "Mam nadzieję, że dostawcy usług: lekarze, szpitale, apteki, są przygotowani” - stwierdził.

Molina Healthcare, należące do MCO, wydało oświadczenie, w którym podkreślono, że od ponad trzech dekad firma “osiągną oszczędności przy jednoczesnej poprawie wyników zdrowotnych poprzez koordynację opieki, zaangażowanie w jakość i skoncentrowanie się na opiece prewencyjnej, która jest podstawą program HealthChoice Illinois”.

Gdy jednak inny “provider” MCO, IlliniCare Health, jesienią ubiegłego roku ogłosiło zmniejszenie płatności dostawcom sprzętu medycznego nawet o 50 procent, pojawił się większy niepokój.

Stowarzyszenie dostawców sprzętu zażądało interwencji legislatorów. Kevin Stewart, prezes Great Lakes Home Medical Services Association, nazywał zmiany wprowadzone przez gubernatora Raunera „pośpiesznymi” i zaapelował o wprowadzenie ustawowych restrykcji w sprawie MCO.

Republikański stanowy kongresmen David McSweeney z Barrington Hills i demokrata, stanowy kongresmen Emanuel "Chris" Welch z Hillside, w liście wysłanym do prokurator generalnej stanu Illinois Lisy Madigan, zwrócili się z prośbą o zbadanie tego, dlaczego stanowy Departament Zdrowia nie monitorował płatności w wysokości $7.1 miliarda na rzecz MCO w 2016 roku.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location