----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Do śmiertelnego wypadku z udziałem trzech ciężarówek, w tym dwóch należących do firmy FedEx, doszło we wtorek rano na autostradzie nr 80 w miejscowości Joliet.

W wypadku zginęła 50-letnia Sami S. Guzick, która pracowała jako kierowca dla FedEx.

Stanowa policja próbuje ustalić przebieg i przyczyny zdarzenia.

Według wstępnych policyjnych ustaleń, jedna z ciężarówek firmy FedEx stała na poboczu w wyniku awarii. Wtedy zatrzymała się przy niej druga tej samej firmy z zamiarem udzielenia kierowcy pomocy. W tym momencie nadjeżdżająca ciężarówka firmy West Side Transport, z siedzibą w Cedar Rapids w stanie Iowa, uderzyła w oba zaparkowane pojazdy. W wyniku uderzenia doszło do eksplozji i pożaru.

Kierowca ciężarówki West Side doznał poważnych poparzeń i został przewieziony do St. Joseph Hospital, a stamtąd helikopterem przetransportowany do Loyola University Medical Center w Maywood.

Według dokumentów Departamentu transportu, ciężarówki należące do firmy West Side w ciągu ostatnich dwóch lat brały udział w 43 wypadkach. W danych nie ma informacji o zgonach, ale w co najmniej 14 przypadkach doszło do obrażeń ciała. Najgorsza katastrofa miała miejsce w lutym, w stanie Ohio, kiedy rannych zostało siedem osób. Pomimo tego całkowita liczba wypadków nie wydaje się odbiegać od normy dla takiej firmy jak West Side. Dziewięć z tych 43 wypadków miało miejsce w Illinois, w tym dwa w Rockford oraz w Worth, Melrose Park, Naperville i Olympia Fields.

Firma FedEx opublikowała we wtorek oświadczenie. "Przede wszystkim przesyłamy nasze najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom osób dotkniętych tym tragicznym zdarzeniem. Współpracujemy teraz w pełni z organami prowadzącymi dochodzenie w tej sprawie". 

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location

----- Reklama -----

Ważne i ciekawe tematy

----- Reklama -----