----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Miliony Amerykanów o niskich dochodach mogą zostać dotknięci problemem związanym z żywnością, jeśli częściowe zamknięcie rządu potrwa do lutego.

Eksperci ostrzegają, że w przyszłym miesiącu, jeśli nie uda się rozwiązać impasu rządowego, fundusze na znaczki żywnościowe, obiady szkolne, produkty dla kobiet w ciąży i małych dzieci mogą zostać wstrzymane.

Najbardziej zagrożony jest Program Pomocy Żywieniowej, czyli SNAP – formalna nazwa znaczków żywnościowych. Prawie 38.6 milionów Amerykanów korzystało z tej formy pomocy we wrześniu – wynika z najnowszych danych Departamentu Rolnictwa w USA.

Departament Rolnictwa, który nadzoruje SNAP na poziomie federalnym, jest jedną z agencji, która nie jest finansowana podczas częściowego zamknięcia rządu. Chociaż program SNAP jest automatycznie przedłużany, nie przyznano mu finansowania z Kongresu po styczniu. Kongres przeznaczył 3 miliardy dolarów na fundusze kryzysowe, ale to nie pokryje wszystkich zobowiązań agencji z lutego. Jeśli zamknięcie rządu będzie trwało do marca, nie będzie już żadnych środków na świadczenia SNAP, co może zagrozić bezpieczeństwu żywnościowemu milionów Amerykanów.

Program, który zapewnia pomoc żywnościową dla ponad 7 milionów kobiet w ciąży o niskich dochodach, młodych matek i małych dzieci, jest podobnie zagrożony. Zgodnie z informacjami National WIC Association, federalne finansowanie programu pokryje tylko styczeń. Średni koszt miesięcznego pakietu żywnościowego WIC wynosi nieco poniżej 41 dolarów na osobę.

Osoby i rodziny, które korzystają zarówno z programów SNAP i WIC, zostaną najbardziej dotknięte w lutym.

Programy żywieniowe dla dzieci, w tym szkolne śniadania, obiady czy posiłki pozaszkolne, będą kontynuowane w lutym – wynika z danych USDA.

Jeśli federalna pomoc żywnościowa przestanie działać w przyszłym miesiącu, obciąży to krajowe banki żywnościowe, które dostarczają artykuły spożywcze dziesiątkom milionów Amerykanów za pośrednictwem federalnego programu Emergency Food Assistance Program, darowizn od przemysłu spożywczego i składek charytatywnych. Jeśli Amerykanie o niskich dochodach przestaną otrzymywać znaczki żywnościowe i inne benefity, więcej osób zwróci się do banków żywności o pomoc – z których wiele nie ma środków, aby poradzić sobie z dodatkową falą potrzebujących.

The Capital Area Food Bank, który obsługuje rocznie pół miliona ludzi w metropolii Waszyngtonu za pośrednictwem 450 bankó żywności, już planuje zwiększyć zapasy, ponieważ spodziewa się wkrótce zobaczyć więcej osób – zarówno pracowników federalnych, jak i kontraktorów, którzy nie otrzymają swoich wynagrodzeń, oraz osób o niskich dochodach, które stracą pomoc rządową.

Zawieszenie prac rządu federalnego nastąpiło w najgorszym momencie, ponieważ banki żywności zazwyczaj mają mniej zapasów w styczniu i lutym, otrzymując mniej darowizn po zakończeniu okresu świątecznego.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location