----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Chicagowska policja poszukuje mężczyzny, którego wizerunek został nagrany na kamerach monitoringu po tym, jak włamał się do domu w dzielnicy Lakeview. Poszukiwany dostał się do środka przecinając siatkowe drzwi, podczas gdy matka i jej dziecko przebywały na górze.

Policja poinformowała, że do włamania doszło w dniu 11 czerwca, tuż przed godziną 1 po południu w budynku przy 1300 West Diversey. Mężczyzna został niezauważony, ponieważ matka i dziecko znajdowali się na górze w czasie, kiedy intruz przebywał w środku.

„Jedną rzeczą jest kwestia włamania, twoje poczucie bezpieczeństwa zostało pogwałcone i naruszone. Ale znajdować się w środku w trakcie takiego zdarzenia to zupełnie inny poziom zagrożenia” – powiedział Tim, jeden z sąsiadów, który nie chciał ujawnić swojego nazwiska.

Pomimo oczywistych znaków, że w domu zainstalowany jest alarm bezpieczeństwa, podejrzany przeciął siatkę w bocznych drzwiach i dostał się do środka.

„Coraz częściej słyszy się o takich zdarzeniach, które mają miejsce w ciągu dnia” – powiedziała jedna z sąsiadek.

Policja poinformowała, że mężczyzna wymknął się z domu, zanim kobieta go usłyszała. Chwilę później został nagrany na kamerach monitoringu w sąsiedztwie, w momencie, gdy niósł skradzionego laptopa i damską torebkę. Wydaje się, że mężczyzna miał na rękach lateksowe rękawiczki, aby uniknąć pozostawienia odcisków palców.

W najbliższej okolicy dochodziło już wcześniej do włamań.

„Włamano się do naszego domu, więc zastosowaliśmy środki, aby się zabezpieczyć. Postawiliśmy płot i zainstalowaliśmy system alarmowy” – powiedział Tim.

Policja radzi innym, aby zrobili to samo. Nagrania z kamer monitoringu umożliwiają szybsze zidentyfikowanie i złapanie przestępcy. To przypomnienie, aby poważniej traktować podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location