----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W dniach 16-17 kwietnia br., premier Mateusz Morawiecki będzie przebywał z wizytą w Chicago i Nowym Jorku.

W Chicago premier Morawiecki spotka się z przedstawicielami mediów w Konsulacie Generalnym RR w Chicago, weźmie udział w Okrągłym Stole z udziałem amerykańskich biznesmenów, a następnie złoży wieniec pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Wieczorem prezes Rady Ministrów weźmie udział w pokazie filmu: „Poland: The Royal Tour” w Lyric Opera House w Chicago.

Później premier odleci do Nowego Jorku.

„Poland: The Royal Tour” to wyjątkowa produkcja zrealizowana przez słynnego dziennikarza Petera Greenberga wraz z Polską Fundacją Narodową dla amerykańskiej telewizji PBS. Gospodarzem filmu, zgodnie z formułą produkcji, jest premier Mateusz Morawiecki. Pierwszy z serii pokazów premierowych odbył się w Los Angeles, a kolejne w Chicago i Nowym Jorku.

The Royal Tour’’ to seria wyjątkowych filmów dokumentalnych przedstawiająca historię, kulturę i przyrodę najciekawszych państw świata. O niezwykłej atrakcyjności godzinnego programu świadczy przede wszystkim jego autorska formuła – przewodnikiem oprowadzającym widza jest urzędujący szef państwa lub rządu. Poprzednie edycje „The Royal Tour” były realizowane m.in. w Izraelu, Meksyku i Jordanii.

Pomysłodawcami serii i amerykańskimi producentami filmu są Peter Greenberg, gwiazda telewizji CBS i PBS, laureat nagrody Emmy, znany również jako „The Travel Detective” (CBS News) i Mitchell Cannold, producent filmów dokumentalnych, laureat nagrody Producers Guild of America, nominowany do nagrody Emmy w kategorii Wybitny serial dokumentalny.

Widzowie zobaczą w filmie m.in. Warszawę, Wrocław, Kraków, Wieliczkę, obóz Auschwitz‑Birkenau, Malbork, Gdynię i Góry Świętokrzyskie.

Organizacja planu zdjęciowego na terenie całego kraju, z udziałem urzędującego premiera, była olbrzymim wyzwaniem logistycznym i organizacyjnym. Zdjęcia były realizowane w okresie wrzesień – listopad przez trzy zespoły operatorskie mające do dyspozycji m.in. drony i śmigłowiec do zdjęć lotniczych z kamerą CINEFLEX.

– To naprawdę wielki sukces, że udało się nam przekonać producentów do realizacji programu „The Royal Tour” w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na premierę, która odbędzie się w Los Angeles. Film jest świetny i mamy nadzieję, że widzowie na całym świecie poznają Polskę jakiej jeszcze nie znali – podkreśla Filip Rdesiński, prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

– Cieszy nas ogromnie, że uroczyste premiery odbędą się w tak prestiżowych lokalizacjach jak Amerykańska Akademia Filmowa w Los Angeles – 15 kwietnia, The Lyric Opera w Chicago – 16 kwietnia czy wreszcie Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku – 17 kwietnia. Ponadto film będzie emitowany w telewizji PBS, amerykańskiej sieci 354 stacji – dodaje Robert Lubański, wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Super. Cieszę się że premier dąży do promocji Polski na arenie międzynarodowej.

This comment was minimized by the moderator on the site

Kampania wyborcza. Trzeba przypomnieć się Polonusom.

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location