----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Biuro koronera powiatu Cook poinformowało o kolejnym zgonie powiązanym z ubiegłotygodniową falą mrozów w metropolii chicagowskiej.

Ostatnią ofiarą śmiertelną niskich temperatur jest 66-letnia Barbara Sromek, która została znaleziona w ub. środę w dzielnicy Belmont Terrace na północnym-zachodzie Chicago.

Koroner powiatu Cook poinformował w sobotę, że hipotermia przyczyniła się do jej zgonu. Kobieta cierpiała także na chorobę sercową. Jej śmierć została uznana za wypadek.

Podobnie było w przypadku 72-letniego mieszkańca Glenview. Adair Gerstein zmarł w ub. piątek. Wychłodzenie, choroba serca i płuc oraz cukrzyca - zostały wymienione w sekcji zwłok jako przyczyny śmierci 72-latka.

Inną ofiarą śmiertelną związaną z niskimi temperaturami jest mieszkanka dzielnicy Edison Park na północnym zachodzie Chicago.

62-letnia Linda Czech została znaleziona przy 7200 West Greenleaf, w okolicy w której mieszkała. Koroner powiatu Cook poinformował, że hipotermia przyczyniła się do jej zgonu. Kobieta cierpiała także na choroby - wieńcową i płuc. Jej śmierć została uznana za wypadek.

W czwartek po południu w dzielnicy Portage Park, na północnym zachodzie, przy 3900 North Meade, znaleziono martwą 73-letnią Joanne O'Donnell. Sekcja zwłok potwierdziła, że zmarła z powodu wychłodzenia. Podobnie jak znaleziony 6 godzin wcześniej 92-letni mężczyzna na południu Chicago.

Tym samym do 25 wzrosła liczba osób, które zmarły wskutek wychłodzenia w powiecie Cook od początku zimy - podało biuro koronera. W ub. sezonie, od 1 października 2017 roku do 1 kwietnia 2018 roku hipotermia przyczyniła się w sumie do 47 zgonów w powiecie Cook.

Niskie temperatury przyczyniły się do śmierci pracownika FedExu w East Moline w powiecie Rock Island (Illinois). 69-letni mężczyzna został znaleziony martwy na parkingu hubu FedEx Freight pomiędzy dwoma ciężarówkami rano w czwartek. Autopsja ma ustalić dokładną przyczynę śmierci, ale policja wstępnie przyjmuje, że mróz odegrał dużą rolę.

W naszym stanie szpitalne oddziały ratunkowe w ciągu dwóch dni, w ubiegłą środę i czwartek, udzieliły pomocy co najmniej 144 pacjentom, u których doszło do problemów ze zdrowiem i obrażeń ciała związanych z niską temperaturą. Najwięcej było przypadków odmrożeń - podał stanowy departament zdrowia.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location