----- Reklama -----

Wiadomości z Chicago i okolic

 • Muzeum Bluesa w Chicago

  Monitor 03/31/2017

  W 2019 roku w centrum Chicago zostanie otwarte muzeum upamiętniające bluesową historię i tradycje naszego miasta.

  Według raportu Crain's Chicago Business, umowa wynajmu powierzchni 50,000 stóp kwadratowych przy 25 East Washington Street w Chicago niedaleko Millennium Park, miała zostać

  ...
  Czytaj wiecej
 • Mężczyzna postrzelony przez agenta ICE

  Monitor 03/31/2017

  W poniedziałek, 27 marca agent służb imigracyjnych ICE postrzelił mężczyznę podczas próby egzekucji nakazu aresztowania. Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano w dzielnicy Belmont Cragin.

  Około godziny 6:20 rano funkcjonariusze służb imigracyjnych weszli do budynku przy 6100 West Grand

  ...
  Czytaj wiecej
 • Strzały na autostradzie Eisenhowera

  Monitor 03/31/2017

  Informacje o strzałach na autostradzie Eisenhowera w poniedziałek po południu spowodowały tymczasowe zamknięcie pasów ruchu. Zostały ponownie otwarte po 1.5 godziny, około 3 po południu. Świadek poinformował policję o strzelaninie pomiędzy osobami w dwóch samochodach poruszających się po

  ...
  Czytaj wiecej
 • Kobieta zginęła na autostradzie, sprawca uciekł

  Monitor 03/31/2017

  31-letnia kobieta zginęła w wypadku, do którego doszło na autostradzie I-294 w miejscowości Thornton na południowych przedmieściach w niedzielę wieczorem.

  Kobieta szła po pasie autostrady w kierunku południowym, kiedy niedaleko ulicy Halsted została uderzona przez przejeżdżający samochód,

  ...
  Czytaj wiecej
 • Illinois rozważa zalegalizowanie marihuany

  Monitor 03/31/2017

  Zwolennicy legalizacji marihuany starają się stworzyć w Illinois grunt do tego, aby stało się pierwszym stanem Midwest i dziewiątym w całych Stanach Zjednoczonych, który zalegalizuje rekreacyjne użycie marihuany, twierdząc, że jest to sposób na rozwiązanie kryzysu budżetowego stanu.

  Dwaj

  ...
  Czytaj wiecej
 • Chicago pomoże imigrantom-przedsiębiorcom

  Monitor 03/31/2017

  Chicagowskie władze tworzą program, który ma pomóc imigrantom w rozwijaniu firm i tworzeniu miejsc pracy. Burmistrz Rahm Emanuel zapowiedział uruchomienie programu Global Entrepreneur in Residence jeszcze w tym miesiącu. 

  Pięć uniwersytetów: Columbia College, DePaul University, Illinois

  ...
  Czytaj wiecej
 • Złodzieje udający pracowników miejskich

  Monitor 03/31/2017

  Policja w miejscowości Elmhurst ostrzega przed złodziejami, którzy działając parami okradają domy. Schemat wygląda podobnie: jedna osoba - przebrana za pracownika miejskiego dostaje się do domu, umożliwiając partnerowi włamanie i kradzież drogich przedmiotów.

  W ten sposób udało się okraść

  ...
  Czytaj wiecej
 • Kabina ciężarówki spadła z wiaduktu

  Monitor 03/31/2017

  Kierowca został ranny w wypadku, do którego doszło ok. godz. 8:08 rano na autostradzie Kennedy'ego w dzielnicy Avondale.

  Ciężarówka uderzyła w betonowy murek, a kierowca stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego kabina spadła na ulicę znajdującą się poniżej, podczas gdy przyczepa

  ...
  Czytaj wiecej
 • SUV wjechało w budynek, nie żyją 2 osoby

  Monitor 03/31/2017

  Dwie osoby zginęły, a trzy zostały ranne w wyniku wypadku, kiedy rozpędzone SUV uderzyło w budynek. Do zdarzenia doszło na zachodniej stronie miasta, przy 2600 West Fulton Street około godz. 4:50 nad ranem - poinformowała chicagowska policja.

  Dwie kobiety jadące samochodem Dodge Durango

  ...
  Czytaj wiecej
 • Bez Dnia Baracka Obamy w Illinois

  Monitor 03/24/2017

  Były prezydent Barack Obama nie będzie miał swojego stanowego święta w Illinois w dniu, w którym obchodzi swoje urodziny. Ustawa w tej sprawie przepadła w stanowej Izbie Reprezentantów, bo zabrakło sześciu głosów.

  W ustawie był zapis, że 4 sierpnia, czyli w dniu urodzin Baracka Obamy, który swoją

  ...
  Czytaj wiecej
 • Wypożyczalnia łyżworolek w parku Maggie Daley

  Monitor 03/24/2017

  Lodowisko w kształcie wstążki w parku Maggie Daley zamienia właśnie łyżwy na kółka. W przyszłym tygodniu będzie można korzystać z toru jazdy, z którego usunięty już został lód, wypożyczając na miejscu łyżworolki lub hulajnogi. Tzw. wstążka pozostanie dostępna także dla pieszych.

  Wstęp

  ...
  Czytaj wiecej
 • $700 mln rocznie na leczenie ofiar strzelanin

  Monitor 03/24/2017

  Koszty leczenia ofiar strzelanin kosztują Stany Zjednoczone $700 milionów. Ponosi je nie tylko system opieki zdrowotnej, ale same rodziny ofiar - wynika z opublikowanego raportu w American Journal of Public Health.

  Dr Thomas Weiser nigdy nie zapomni spojrzenia pierwszej ofiary strzelaniny, której

  ...
  Czytaj wiecej
 • Spada poparcie dla stanowych polityków

  Monitor 03/24/2017

  Gubernator Bruce Rauner i partia republikańska wydają miliony dolarów na negatywną kampanię, która uderza w najbardziej wpływowego demokratę w Illinois, jak określany jest Michael Madigan, długoletni przewodniczący Izby Reprezentantów. Strategia ta przynosi rezultaty, bo notowania Madigana w sondażach spadają,

  ...
  Czytaj wiecej
 • Nowe tablice rejestracyjne - czy lepsze?

  Monitor 03/24/2017

  Nowe tablice rejestracyjne, które wraz pierwszymi miesiącami tego roku zaczęły pojawiać się na drogach Illinois, wzbudzają mieszane uczucia wśród kierowców. Wymiana odbywa się stopniowo i nic nie kosztuje właścicieli pojazdów.

  Do tej pory wydano 174,000

  ...
  Czytaj wiecej
 • Mendoza kontra Rauner

  Monitor 03/24/2017

  Rewident stanu Illinois Susana Mendoza oskarżyła gubernatora Bruce'a Raunera o zatrzymywanie pieniędzy i specjalnych funduszy, co - jej zdaniem - doprowadzi do paraliżu stanowego rządu . Rzeczniczka Raunera nazwała zarzuty "żałosnymi" i "obłudnymi".

  "Ona jest częścią systemu i częścią problemu, a

  ...
  Czytaj wiecej
 • Jason Van Dyke usłyszał nowe zarzuty

  Monitor 03/24/2017

  Nowy akt oskarżenia przeciwko policjantowi z Chicago, Jasonowi Van Dyke, oskarżonemu o zabójstwo 17-letniego Laguana McDonalda, został opublikowany w czwartek. Policjant usłyszał dodatkowych 16 zarzutów - po jednym za każdy strzał oddany w stronę nastolatka.

  W czwartkowym oskarżeniu nadal

  ...
  Czytaj wiecej
 • Policja pomyliła domy

  Monitor 03/24/2017

  Chicagowska rodzina była totalnie przerażona w momencie, gdy wcześnie rano policja wpadła do ich domu wyważając drzwi. Wszystko wydarzyło się w ciągu 15 minut w dzielnicy West Side. Policjanci pomylili mieszkania. Ostatecznie udało im się schwytać poszukiwanego człowieka - ale kosztem poważnych wątpliwości

  ...
  Czytaj wiecej
 • Kubański rynek atrakcyjny dla farmerów z Illinois

  Monitor 03/24/2017

  Rozluźnienie barier w handlu między Stanami Zjednoczonymi a Kubą może odblokować miliony dolarów dla Illinois dzięki eksportowi producentów rolnych. Producenci soi i kukurydzy z Illinois uważają, że przywrócenie stosunków dyplomatycznych z Hawaną stanowi z pewnością znaczny postęp, ale embargo gospodarcze i

  ...
  Czytaj wiecej
 • Obowiązek rezydencji dzieli chicagowskich policjantów

  Monitor 03/24/2017

  Przy okazji zaciętej walki o stanowisko przewodniczącego związku zawodowego chicagowskiej policji (Fraternal Order of Police – FOP) powróciła debata na temat wymogu rezydencji w mieście dla funkcjonariuszy. Temat wzbudza sporo emocji.

  Funkcjonariusz Kevin W. Graham, niegdyś pikietował ze związkiem

  ...
  Czytaj wiecej
 • Zakaz wnoszenia urządzeń elektronicznych do samolotu

  Monitor 03/24/2017

  Zmiany dotyczące wnoszonych na pokład urządzeń elektronicznych szykują się dla pasażerów przylatujących do USA z krajów Bliskiego Wschodu.

  Wiele popularnych zwłaszcza na długich lotach urządzeń elektronicznych, takich jak odtwarzacze DVD, tablety, komputery, konsole gier i aparaty

  ...
  Czytaj wiecej