----- Reklama -----

Wiadomości z Chicago i okolic

 • Nowi policjanci otrzymali swoje przydziały

  Monitor 10/20/2017

  Osiemdziesięciu dwóch nowych oficerów policji w Chicago otrzymało swoje przydziały w poniedziałek. Jest to pierwsza klasa z 2017 roku, która po ukończeniu szkolenia, wyjdzie na chicagowskie ulice.

  Burmistrz Rahm Emanuel zapowiedział, że dodatkowi policjanci, którzy przeszli nowe szkolenie

  ...
  Czytaj wiecej
 • Chicago najbardziej zaszczurzonym miastem w Stanach

  Monitor 10/20/2017

  Już trzeci rok z rzędu Chicago zostało uznane miastem z największym problemem z populacją szczurów w całych Stanach Zjednoczonych - według rankingu Orkin.

  Firma zajmująca się eksterminacją tych gryzoni opublikowała jak co roku listę najbardziej zaszczurzonych miast, a Chicago znalazło się

  ...
  Czytaj wiecej
 • Chicago Riverwalk ponownie otwarte w środę

  Monitor 10/20/2017

  Popularne miejsce spacerów nad rzeką Chicago zostanie ponownie otwarte w środę po uprzątnięciu skutków sobotnich powodzi.

  Rekordowe deszcze, które spadły w rejonie Chicago w sobotę, spowodowały lokalne podtopienia, powodując częściowe zamknięcie trasy Riverwalk. Wiele popularnych

  ...
  Czytaj wiecej
 • Śledztwo w sprawie śmierci niemowlaka

  Monitor 10/20/2017

  Chicagowska policja prowadzi postępowanie w sprawie śmierci 5-miesięcznej dziewczynki, która przestała oddychać i zmarła w niedzielę rano.

  Funkcjonariusze odpowiedzieli na zgłoszenie o 6:10 rano, kiedy niemowlę przestało oddychać. Do zdarzenia doszło w dzielnicy Uptown na północnej stronie

  ...
  Czytaj wiecej
 • Strajkują pracownicy szkół w Palatine

  Monitor 10/20/2017

  Ponad 400 pracowników szkół w drugim pod względem wielkości dystrykcie szkolnym, rozpoczęło w poniedziałek strajk.

  Pielęgniarki, sekretarki i pracownicy biurowi w Palatine School District 15, domagają wyższych zarobków oraz uregulowania kwestii dni chorobowych i wakacji.

  Podczas

  ...
  Czytaj wiecej
 • Samochód wjechał do stawu retencyjnego

  Monitor 10/20/2017

  31-letnia kobieta może usłyszeć zarzuty w związku z wypadkiem, w którym ucierpiał jej 6-letni syn, kiedy prowadzone przez nią SUV wpadło do stawu retencyjnego.

  Do zdarzenia doszło w niedzielę w miejscowości Aurora na zachodnich przedmieściach. Policja podejrzewa, że kobieta mogła

  ...
  Czytaj wiecej
 • Mężczyzna wypadł z hotelu LondonHouse

  Monitor 10/20/2017

  Policja poinformowała, że zginął mężczyzna, który wypadł z wysokiej kondygnacji hotelu LondonHouse, znajdującego się w centrum.

  44-letni mężczyzna spadł z 20. piętra hotelu znajdującego się przy 85 East Wacker Drive tuż po godzinie 4 po południu w poniedziałek i wylądował na dachu szóstego

  ...
  Czytaj wiecej
 • Amazon zatrudni 10,000 pracowników sezonowych w Illinois

  Monitor 10/20/2017

  Firma Amazon przewiduje zatrudnienie nawet 10,000 sezonowych pracowników w stanie Illinois. Gigant sprzedaży wysyłkowej ogłosił, że zamierza zatrudnić 120 tysięcy tymczasowych pracowników w całym kraju w swoich centrach dystrybucyjnych, centrach sortowania i witrynach obsługi

  ...
  Czytaj wiecej
 • 22-latek postrzelony w czasie jazdy na rowerze

  Monitor 10/20/2017

  22-letni mężczyzna został postrzelony w niedzielę wieczorem w dzielnicy Cragin na północno-zachodniej stronie miasta.

  Mężczyzna jechał rowerem po ulicy West Schubert około godz. 8:10 pm, kiedy zbliżył się do niego samochód, a ktoś ze środka oddał strzały, następnie uciekając z miejsca

  ...
  Czytaj wiecej
 • 6 osób zginęło, 7 rannych

  Monitor 10/20/2017

  6 osób zginęło, w tym 64-letnia nauczycielka, trafiona przypadkową kulą w dzielnicy Rogers Park, a co najmniej 7 odniosło obrażenia w strzelaninach, do których doszło w rejonie Chicago od piątku wieczorem.

  Wśród rannych są dwie osoby postrzelone na autostradzie Dan Ryan w sobotę w

  ...
  Czytaj wiecej
 • Rekordowe deszcze i powodzie

  Monitor 10/20/2017

  Rekordowe opady deszczu w sobotę spowodowały poważne zalania i podtopienia w rejonie Chicago.

  Na niektórych obszarach spadło od 5 do 8 cali deszczu. W Somonauk, Glen Ellny i Downers Grove spadło nawet ponad 8 cali. Na chicagowskim lotnisku Midway zarejestrowano ponad 5 cali deszczu, a na

  ...
  Czytaj wiecej
 • 8-latka postrzelona w domu

  Monitor 10/20/2017

  8-letnia dziewczynka została przypadkowo postrzelona w klatkę piersiową i w stanie krytycznym przewieziona do szpitala dziecięcego Comer - poinformowała w niedzielę chicagowska policja.

  W szpitalu udało się ustabilizować jej stan.

  Początkowo policjanci twierdzili, że ofiara miała 7

  ...
  Czytaj wiecej
 • 13-latka porwana i wykorzystana seksualnie

  Monitor 10/20/2017

  13-letnia dziewczynka, która szła ulicą, została uprowadzona i wykorzystana seksualnie przez mężczyznę grożącego jej z broni palnej.

  Do zdarzenia doszło ok. godz. 7:20 rano w sobotę, kiedy uzbrojony mężczyzna podjechał do dziewczyny, znajdującej się na ulicy South Halsted w dzielnicy

  ...
  Czytaj wiecej
 • 2 osoby postrzelone na autostradzie Dan Ryan

  Monitor 10/20/2017

  Dwie osoby zostały ranne podczas strzelaniny, do której doszło na autostradzie Dan Ryan w sobotę w nocy na południu miasta.

  Strzelanina miała miejsce około 10:30 pm na pasach autostrady I-90/94 niedaleko 71 ulicy.

  Dwie osoby zostały postrzelone, ale ich obrażenia nie zagrażały

  ...
  Czytaj wiecej
 • Jeff Session ostrzega Chicago po raz ostatni

  Monitor 10/20/2017

  Departament sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych poinformował, że daje lokalnym władzom "ostatnią szansę" na wycofanie się z polityki miast sanktuariów i dostosowanie się do prawa federalnego, w przeciwnym razie grożąc utratą federalnych funduszy.

  Prokurator Generalny USA, Jeff Session,

  ...
  Czytaj wiecej
 • Książę Harry w Chicago

  Monitor 10/13/2017

  Fundacja im. Baracka Obamy ogłosiła listę mówców, którzy wystąpią podczas inauguracyjnego szczytu, który odbędzie się w Chicago pod koniec miesiąca.

  Przedstawiciele fundacji potwierdzili, że impreza będzie miała miejsce w dniach 31 października i 1 listopada, a pojawi się na niej około 500 liderów z

  ...
  Czytaj wiecej
 • Niespodziewana wizyta Baracka Obamy

  Monitor 10/13/2017

  Były prezydent niespodziewanie pojawił się na spotkaniu dla młodzieży, zorganizowanego w ramach inicjatywy Fundacji Obamy.

  Wydarzenie miało miejsce na południu miasta w sobotę wieczorem w Centrum Młodzieży Gary Comer, gdzie około 175 osób w wieku 18 do 24 lat spędziło cały dzień na

  ...
  Czytaj wiecej
 • Samochody pod wodą

  Monitor 10/13/2017

  Co najmniej 10 osób zostało uratowanych z zatopionych pojazdów w sobotę w miejscowości Lake Forest po przejściu gwałtownych opadów, które spowodowały lokalne powodzie.

  Nie odnotowano żadnych obrażeń. Rzecznik departamentu straży pożarnej z Lake Forest poinformował, że doszło do zalania

  ...
  Czytaj wiecej
 • ICE straszyło deportacją za brak zeznań

  Monitor 10/13/2017

  Guadelupe i Rosa Gonzalez musieli opuścić swój rodzinny dom i szukać schronienia w kościele w Round Lake Beach po tym, jak policja imigracyjna groziła im deportacją, jeśli ich 20-letni syn nie będzie z nimi współpracował jako informator w śledztwie dotyczącym strzelaniny.

  Małżeństwo wraz z

  ...
  Czytaj wiecej
 • Napad na sklep na Magnificent Mile

  Monitor 10/13/2017

  Policja ostrzegła firmy znajdujące się na eleganckiej Magnificent Mile w centrum Chicago po tym, jak ekskluzywny sklep sprzedający zegarki został obrabowany w piątek rano.

  Około godziny 11 rano złodzieje weszli do sklepu znajdującego się przy 800 North Michigan, rozbili szklaną gablotę i

  ...
  Czytaj wiecej