----- Reklama -----

Wiadomości z Chicago i okolic

 • Antyimigracyjne ulotki w Chicago

  Monitor 05/26/2017

  Rasistowskie ulotki mają zachęcać Afroamerykanów w Chicago do zgłaszania ich nieudokumentowanych latynoskich sąsiadów i promowania deportacji.

  Alderman Raymond Lopez z 15 dzielnicy wypowiedział się przeciwko takim akcjom i nazywa ich autora tchórzem.

  Ulotki pojawiły się głównie w

  ...
  Czytaj wiecej
 • Mężczyzna zmiażdżony przez ciężarówkę w pracy

  Monitor 05/26/2017

  66-letni Billy Morris Sr był mechanikiem w Prairie Materials. Został zmiażdżony pod tylną częścią betoniarki w czwartek, kiedy znajdował się w pracy.

  W wieku 66 lat miał zamiar zakończyć pracę po 40 latach. Planował przejście na emeryturę za dwa miesiące i spędzanie większej ilości czasu w

  ...
  Czytaj wiecej
 • Targi słodyczy

  Monitor 05/26/2017

  W Chicago zakończyły się właśnie targi Sweets and Snacks Expo. W centrum wystawienniczym zaprezentowało się ponad 800 producentów słodkości i przekąsek z 90 krajów.

  "To ciężki rynek, aby się teraz przebić ze swoimi produktami. Dlatego staramy się specjalizować w unikalnych smakach i w ten

  ...
  Czytaj wiecej
 • "Jedno Chicago” dla wszystkich imigrantów

  Monitor 05/26/2017

  Wysiłki prezydenta Donalda Trumpa zmierzające do wstrzymania funduszy federalnych dla miast sanktuariów nie zniechęcają burmistrza Rahma Emanuela do podejmowania kolejnych działań w celu zapewnienia imigrantów, że bez względu na ich status w Chicago są mile widziani.

  "One Chicago" (Jedno Chicago)

  ...
  Czytaj wiecej
 • Uczennica zraniona nożyczkami w czasie szkolnej bójki

  Monitor 05/26/2017

  W trakcie bójki, do której doszło w szkole średniej Oak Law Community w miejscowości Oak Lawn na południowo-zachodnich przedmieściach, nożyczkami została ranna jedna z uczennic.

  Destinee Garza, ofiara bójki, odniosła obrażenia szyi, ramion i czoła. Dziewczyna powiedziała, że została

  ...
  Czytaj wiecej
 • 39.3 mln osób w podróży na Memorial Day

  Monitor 05/26/2017

  Sezon letnich podróży rusza tradycyjnie w ten długi weekend połączony z obchodami święta Memorial Day. Poza domem spędzi go największa liczba osób od 2005 roku. Najpopularniejszym miejscem docelowym będzie Orlando na Florydzie.

  W podróż wyjedzie ponad 39.3 mln osób, które pokonają co najmniej 50 mil

  ...
  Czytaj wiecej
 • Mężczyzna zastrzelił ciężarną żonę

  Monitor 05/26/2017

  Mężczyzna śmiertelnie postrzelił swoją żonę, która była w siódmym miesiącu ciąży i zranił drugą kobietę zanim popełnił samobójstwo. Do zdarzenia doszło w poniedziałek w nocy w mieszkaniu w Woodridge, na południowo-zachodnich przedmieściach.

  Dziecka również nie udało się

  ...
  Czytaj wiecej
 • Budżet z podwyżką podatków?

  Monitor 05/26/2017

  Ustawa z zapisem o podwyżce stawki podatku dochodowego w Illinois to ostatnia propozycja zakończenia trwającego prawie 700 dni impasu budżetowego w Springfield. Gubernator zgodzi się na nią pod warunkiem, że znajdzie się w niej zapis o zamrożeniu podatku od nieruchomości.

  Ustawa ta określana jest

  ...
  Czytaj wiecej
 • Pracownicy McDonald's żądają wyższych wynagrodzeń

  Monitor 05/26/2017

  Setki protestujących zgromadziły się w środę rano przed siedzibą firmy McDonald's w Oak Brook na południowo-zachodnich przedmieściach, walcząc o podniesienie stawki minimalnej do 15 dolarów na godzinę.

  Był to pokojowy protest i nikogo nie aresztowano, ale doszło do kilku incydentów, kiedy

  ...
  Czytaj wiecej
 • Strzelanina w Schiller Park

  Monitor 05/26/2017

  Jedna osoba zginęła, a druga została ranna w strzelaninie, do której doszło w miasteczku Schiller Park na zachodnich przedmieściach.

  53-letnia kobieta i 19-letni mężczyzna jechali samochodem Honda sedan, kiedy ich auto zostało ostrzelane na wysokości 9500 W. Lawrence Ave.

  Sąsiedzi

  ...
  Czytaj wiecej
 • Mężczyzna, który wyrzucił psy z dachu usłyszał zarzuty

  Monitor 05/26/2017

  350,000 dolarów kaucji wyznaczył sędzia w sprawie mężczyzny oskarżonego o zrzucenie dwóch psów z najwyższego piętra garażu przy szpitalu Advocate Christ Medical Center.

  22-letni Edward Hanania pojawił się w sądzie powiatu Cook w Bridgeview we wtorek, usłyszał dwa zarzuty okrucieństwa wobec

  ...
  Czytaj wiecej
 • Target zapłaci $18.5 milionów odszkodowania

  Monitor 05/26/2017

  Firma Target zgodziła się na zapłacenie $18.5 miliona Illinois i 47 innym stanom w ramach ugody związanej z wyciekiem danych, do którego doszło w 2013 roku.

  Ugoda zawarta z 48 stanowymi prokuratorami generalnymi i ogłoszona publicznie we wtorek, wymaga również od firmy wprowadzenia i

  ...
  Czytaj wiecej
 • Walka o podwyższenie stawki minimalnej

  Monitor 05/26/2017

  Pracownicy otrzymujący najniższe wynagrodzenie przemaszerowali we wtorek po południu ulicami Chicago domagając się podwyższenia płacy minimalnej.

  Stawka minimalna w powiecie Cook wzrasta do 10 dolarów na godzinę, ale przynajmniej 20 przedmieść nie chce się na to zgodzić. Grupa walcząca o

  ...
  Czytaj wiecej
 • FBI zatrudnia w Chicago

  Monitor 05/26/2017

  FBI rozpoczęło program rekrutacji pracowników w Chicago oraz na terenie całego kraju.

  Zainteresowane osoby mogą składać aplikacje w trybie online, aby uzyskać wstęp na sesję informacyjną, która odbędzie się 12 lipca w Chicago.

  Więcej informacji można uzyskać na stronie:

  ...
  Czytaj wiecej
 • Zmarł postrzelony nastolatek z Des Plaines

  Monitor 05/26/2017

  W poniedziałek zmarł nastolatek, który w czasie weekendu został przypadkowo postrzelony przez młodsze rodzeństwo w swoim rodzinnym domu w Des Plaines, na przedmieściach Chicago.

  15-latek postrzelony w twarz, w krytycznym stanie został przewieziony do szpitala Lutheran General, gdzie zmarł

  ...
  Czytaj wiecej
 • Klienci zaniepokojeni po morderstwie w sklepie

  Monitor 05/26/2017

  Policja kontynuuje dochodzenie w sprawie śmierci mężczyzny znalezionego na klatce schodowej garażu parkingowego przy centrum handlowym w Skokie. Makabrycznego odkrycia dokonał jeden z pracowników w ubiegły weekend.

  Eric P. Cybak zmarł z powodu odniesionych ran postrzałowych i został

  ...
  Czytaj wiecej
 • Mężczyzna próbował zwabić 6-latkę do samochodu

  Monitor 05/26/2017

  Chicagowska policja wydawała ostrzeżenie dotyczące mężczyzny, który próbował zwabić 6-letnią dziewczynkę do swojego samochodu na północno-zachodniej stronie miasta.

  Do zdarzenia doszło ok. godz. 5:20 wieczorem przy 5400 North Neenah Avenue. Dziewczynka biegła ulicą, kiedy podjechał do niej

  ...
  Czytaj wiecej
 • Śmiertelne postrzelenie w Elk Grove Village

  Monitor 05/26/2017

  Władze potwierdziły, że w miejscowości Elk Grove Village na przedmieściach Chicago znaleziono martwą osobę z raną postrzałową szyi.

  Biuro koronera powiatu Cook uznało śmierć za zabójstwo, ale nie podało informacji dotyczącymi tożsamości ofiary, powołując się na potrzebę kontaktu z

  ...
  Czytaj wiecej
 • Nastolatek postrzelony przez młodsze rodzeństwo

  Monitor 05/26/2017

  Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie w sobotę, 20 maja o godz. 10:55 am dotyczące strzelaniny w domu przy 2100 David Drive w Des Plaines. Na miejscu okazało się, że 15-letni chłopak został przypadkowo postrzelony w twarz przez młodsze rodzeństwo.

  Nastolatek został przetransportowany do Lutheran General

  ...
  Czytaj wiecej
 • 2-letni chłopczyk przejechany przez samochód

  Monitor 05/26/2017

  Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Carpentersville na północno-zachodnich przedmieściach, kiedy 2-letnie dziecko zostało przejechane przez toczący się bez kierowcy samochód na oczach swojej matki.

  Kobieta będąca w 8 miesiącu ciąży odwoziła swojego 2-letniego synka do dziadków

  ...
  Czytaj wiecej