----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

To jedna z największych inicjatyw, mająca na celu znalezienie i ujawnienie tożsamości setek księży, biskupów i innych członków duchowieństwa w Illinois, oskarżonych o molestowanie seksualne.

W ubiegłym miesiącu prokuratur generalna Illinois, Lisa Madigan, oskarżyła kościół katolicki o zaniżone raportowanie zarzutów dotyczących wykorzystywania seksualnego przez duchownych w naszym stanie.

Jej śledczy twierdzą, że odkryli co najmniej 500 zarzutów przeciwko księżom i duchownym – w porównaniu do 185 przypadków, o których mówi kościół.

Ci, którzy osobiście doświadczyli molestowania ze strony księży, wspólnie ze swoimi prawnikami ogłosili inicjatywę stanową, zwaną jako „Walka o 500” („Fight for 500”).

Ich celem jest zidentyfikowanie i przekazanie informacji o ponad 500 księżach, o których twierdzą, iż są ukryte lub chronione przez katolickich biskupów w Illinois.

Ofiary opisały swoje przeżycia i twierdzą, iż robią to, ponieważ wiele osób w dalszym ciągu cierpi w milczeniu.

„Nie wiemy, czy są martwi, czy żyją” – powiedziała jedna z ofiar przemocy, Cindy Yesko. „Nie wiemy, czy są w czynnej służbie, czy na emeryturze, nie znamy ich statusu, a kiedy nie znamy prawdy i nie jest ona przejrzysta, nie mamy jak chronić dzieci”.

„To ci katoliccy biskupi, którzy uciekają przed prawdą, nadal ukrywają swoje tajemnice” – powiedział adwokat Jeff Anderson. „A jeśli ktoś oczekuje, że sami zrobią to, co należy, historia pokazała, że nie mają odwagi ani chęci, aby to zrobić”.

Adwokaci zmienili pozew, gdy pojawiło się więcej ofiar molestowania ze strony księży. Ustalili oni ostateczny termin na 11 lutego na opublikowanie raportu, w celu zidentyfikowania każdego sprawcy oskarżonego o nadużycia seksualne.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location