----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Walgreens ma najgorsze wyniki wśród wszystkich sieci aptek, jeśli chodzi o sprzedaż wyrobów tytoniowych nieletnim – poinformowała w czwartek amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA).

Sieć aptek z siedzibą w Deerfield od 2010 roku miała na koncie prawie 1,800 naruszeń za sprzedaż wyrobów tytoniowych dzieciom – poinformował Scott Gottlieb, rzecznik FDA. Około 22 procent z ponad 6,300 sklepów Walgreens skontrolowanych od 2010 roku, nielegalnie sprzedawało produkty tytoniowe młodym ludziom – podała agencja.

„Zamierzamy skontaktować się z kierownictwem firmy Walgreens i poprosić o spotkanie z nimi, aby omówić kwestię tego, czy istnieje szerszy problem związany z nieprzestrzeganiem zasad w ich sklepach i aby zwrócić uwagę, iż FDA rozważa dodatkowe możliwości egzekwowania prawa w kwestii sprzedaży produktów tytoniowych osobom nieletnim” – poinformował Gottlieb w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej agencji.

Według FDA liczba naruszeń w sklepach Walgreens jest wyższa nie tylko niż w innych sieciach aptek, ale także wielu innych dużych sklepach detalicznych. Około 17.5 procent sklepów Walmart poddanych inspekcjom od 2010 roku nielegalnie sprzedawało tytoń nieletnim. Problem dotyczył także 14 procent sklepów Dollar General oraz 9.6 procent Rite Aid Corp.

Rywalizująca sieć aptek, CVS Health, zaprzestała sprzedaży wyrobów tytoniowych już kilka lat temu. Walgreens jest czasem krytykowany za ciągłą sprzedaż tych produktów.

Przedstawiciel Walgreens powiedział w oświadczeniu wydanym w czwartek, iż firma traktuje sprawę bardzo poważnie i podjęła kroki w celu rozwiązania problemu, na przykład wymagając identyfikacji od każdego, kto kupuje produkty tytoniowe, niezależnie od wieku. Walgreens przeprowadza szkolenia dla wszystkich pracowników w tej kwestii i zamierza także wzmocnić działania dyscyplinarne wobec tych, którzy naruszają zasady sklepu – wynika z oświadczenia.

„Zdajemy sobie sprawę z powagi tej kwestii i jesteśmy otwarci na spotkanie z przedstawicielem FDA w celu omówienia wszystkich kroków, jakie podejmujemy, ponieważ zdrowie i dobre samopoczucie naszych klientów jest naszym priorytetem i podstawową misją naszej działalności” – poinformował przedstawiciel firmy.

Przez wiele lat Walgreens znajdował się na celowniku opinii publicznej za ciągłą sprzedaż wyrobów tytoniowych. Kilku akcjonariuszy zgłosiło tę kwestię na ostatnim dorocznym spotkaniu akcjonariuszy spółki w dniu 25 stycznia.

Na tym spotkaniu przewodniczący Walgreens Boots Alliance, James Skinner, nazwał to wyborem kierownictwa.

„Zdajemy sobie sprawę z ryzyka z tym związanego, ale pozostawiamy wybór klientom, a jeśli klienci chcą palić i kupować wyroby tytoniowe w naszym środowisku, jesteśmy gotowi, aby im to zapewnić” – powiedział Skinner.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location