----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Tysiące protestujących zgromadziło się w sobotę rano w centrum Chicago, aby wezwać prezydenta Donalda Trumpa do ujawnienia rozliczeń podatkowych.

Protestujący zebrali się przed Daley Plaza około godz. 11 rano, niosąc transparenty z napisami "Pokaż mi swoje pieniądze" czy "Ujawnij podatki" oraz wielkiego dmuchanego kurczaka podobnego do Donalda Trumpa. Ponad 10,000 osób odpowiedziało na Facebooku zapowiadając swój udział w "Marszu podatkowym w Chicago".

Po wysłuchaniu przemówień wygłoszonych między innymi przez wielebnego Jesse Jacksona i kongresmena Jana Schakowsky'ego rozpoczął się marsz po Wacker Drive. Barykady i linia policyjnych koni zablokowały wejście na most, aby uniemożliwić protestantom dojście do Trump Tower.

Zwykle do końca okresu podatkowego urzędujący prezydent publicznie ujawnia swoją deklarację podatkową, ale nic nie wskazuje na to, że Donald Trump zamierza podążać tą tradycją. Aktualnie nie ma obowiązującego prawa, które zmuszałoby prezydenta do ujawniania swoich rozliczeń podatkowych.

Protest w Chicago jest częścią ogólnokrajowej akcji z podobnymi manifestacjami odbywającymi się w całym kraju. 

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location