----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Tysiące oskarżeń o wykorzystywanie seksualne i nękanie dzieci imigrantów w schroniskach sponsorowanych przez rząd, zostało zgłoszonych w ciągu ostatnich czterech lat, znalazły się wśród nich zarzuty skierowane przeciwko dorosłym członkom personelu tych placówek – wynika z danych federalnych, opublikowanych we wtorek.

Zgłaszane przypadki obejmują zarzuty niewłaściwego dotykania, podglądania nieletnich biorących kąpiel przez członków personelu oraz pokazywania im pornograficznych nagrań. Niektóre z zarzutów dotyczyły niewłaściwego zachowania nieletnich wobec innych dzieci, a także członków personelu.

Od października 2014 roku do lipca 2018 urząd ds. przesiedlania uchodźców (Office of Refugee Resettlement), część departamentu ds. zdrowia i opieki społecznej, otrzymał 4,556 skarg. Departament sprawiedliwości otrzymał dodatkowe 1,303 skargi, w tym 178 zarzutów o wykorzystanie seksualne przez dorosłego członka personelu.

Urzędnicy twierdzą, że większość tych zarzutów nie została poparta dowodami i bronili standardów świadczonej opieki nad dziećmi.

„Podzielamy te obawy” – powiedział Jonathan White, urzędnik departamentu zdrowia i opieki społecznej, który był odpowiedzialny za proces łączenia dzieci z rodzinami, składając zeznania przed komisją sądową Izby we wtorek. „Za każdym razem, gdy dziecko jest maltretowane… to o jeden raz za dużo. Przestrzegamy w pełni praw, które zatwierdził Kongres i jesteśmy dumni z naszych wybitnych osiągnięć w zakresie pełnej współpracy, w tym odnoszenia się do każdego zarzutu. Ogromna większość oskarżeń okazuje się nieuzasadniona”.

Biuro przesiedleń uchodźców zarządza opieką nad tysiącami dzieci imigrantów. Ponad 2,700 dzieci zostało rozdzielonych ze swoimi rodzicami w okresie letnim na granicy z Meksykiem i umieszczonych w rządowych schroniskach. Ale większość dzieci znajdujących się pod opieką rządu federalnego, samodzielnie przekraczała granice.

Dzieci są umieszczane w areszcie rządowym do czasu wydania ich opiekunom, zazwyczaj rodzicom lub najbliższym krewnym, w oczekiwaniu na postępowanie imigracyjne. Schroniska są prowadzone prywatnie w ramach umów rządowych.

Młodzież jest przetrzymywana przez coraz dłuższe okresy czasu, obecnie trwa to około dwóch miesięcy. W pierwszym tygodniu lutego ponad 11,000 noworodków, dzieci i nastolatków znajdowało się w areszcie federalnym jako nieletni bez opieki. Dziesiątki tysięcy dzieci przechodzą przez ten system każdego roku.

O nadużyciach seksualnych informuje się federalne organy ścigania, choć nie jest jasne, czy komuś zostały postawione zarzuty kryminalne. W wielu przypadkach członkowie personelu zostali zawieszeni i ostatecznie zwolnieni z pracy.

Członek Izby Reprezentantów, Ted Deutch, który przedstawił dane z departamentu zdrowia i opieki społecznej podczas przesłuchania na temat polityki separacji rodzin na granicy w administracji Donalda Trumpa, twierdzi, że informacje są bardzo alarmujące.

„Zebrane dokumenty łącznie przedstawiają niebezpieczne środowisko napaści seksualnych ze strony personelu na nieletnich bez opieki” – powiedział.

Urzędnicy ds. zdrowia i opieki społecznej twierdzą, że wszystkiego tego typu zarzuty należy zgłaszać do biura ds. przesiedlania uchodźców, służb odpowiedzialnych za opiekę nad dziećmi oraz FBI, a wszystkie zarzuty dotyczące osób dorosłych do lokalnych organów ścigania. Departament musi rozpatrzeć wszystkie sprawy.

Placówki zajmujące się zatrzymanymi na granicy dziećmi, muszą zapewnić odpowiednie szkolenia dla całego personelu i wolontariuszy. Kontrole środowiskowe są wykonywane u potencjalnych pracowników, a placówki nie mogą zatrudniać osób, które w przeszłości dopuściły się niewłaściwego zachowania seksualnego.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location