----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Cały czas rośnie tragiczny bilans zażywania syntetycznej marihuany skażonej środkiem stosowanym w trutce na szczury. Najczęstsze objawy u pacjentów to krwotok z nosa i dziąseł. Lekarze przyznają, że nigdy nie było podobnych przypadków.

Trzecią osobą, która zmarła, był ok. 40-letni mężczyzna w środkowym Illinois. Od 7 marca łącznie 107 osób zostało hospitalizowanych, w tym ponad połowa chorych pochodziła z obszaru Peorii - wynika z ostatnich danych departamentu Zdrowia Publicznego stanu Illinois.

U licznych osób, które zgłosiły się do lekarza po zażyciu syntetycznej marihuany, badania wykazały obecność brodifakum, śmiertelnego antykoagulanta, często stosowanego w truciznach na szczury. U pacjentów wystąpiło ciężkie krwawienie z nosa i dziąseł, krew była obecna w ich moczu.

“Trucizna na szczury zakłóca zdolność krzepnięcia krwi. Twoje ciało nie może się samo wyleczyć i kończysz z ciężkim krwawieniem” – powiedział dyrektor medyczny Illinois Poison Center, Mike Wahl.

Często sprzedawane jako Spice, K2 czy fake weed (fałszywe zioła), syntetyczne kannabinoidy są chemikaliami wytwarzanymi przez człowieka, które działają na te same receptory komórek mózgowych, co główny składnik aktywny w marihuanie (tetrahydrokannabinol lub THC) – podało Centrum Kontroli i Prewencji Chorób Zakaźnych (CDC).

Substancje te nie są regulowane, a stały napływ nowych, o nieznanym składzie i zagrożeniu dla zdrowia, pojawia się każdego roku. Można je palić, spożywać lub mieszać z płynami do użycia w elektronicznych papierosach.

„Wiemy, że istnieje partia tego produktu, który jest bardzo niebezpieczny, potencjalnie zagrażający życiu i nie chcemy, aby ludzie z nim eksperymentowali” – powiedziała Allison Arwady, dyrektor ds. medycznych w departamencie zdrowia publicznego.

Każdy, kto miał kontakt z syntetyczną marihuaną, a potem zauważył niepokojące siniaki i krwawienia, powinien niezwłocznie udać się na pogotowie, „nawet jeśli wydaje się to niewielkim krwawieniem” – powiedziała Arwady.

Leczenie obejmuje dożylne lub doustne podanie witaminy K, w zależności od lokalizacji i natężenia objawów – poinformował doktor Patrick Lank, toksykolog, który pracuje w Northwestern Memorial Hospital.

Po wypisaniu pacjenta ze szpitala konieczne jest kontynuowanie leczenia i poddawanie się regularnym badaniom krwi, dopóki toksyny nie zostaną całkowicie wydalone z organizmu, co może zająć kilka tygodni lub miesięcy. Jeśli pacjent zbyt wcześnie przestanie przyjmować leki, w ciągu dwóch dni mogą pojawić się ciężkie krwawienia.

Przedstawiciele służby zdrowia zachęcają także pacjentów do dzielenia się informacjami na temat miejsca zakupu narkotyków, ponieważ prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie i konieczne jest zidentyfikowanie groźnych produktów oraz określenie, gdzie zostały pozyskane. „Nikt nie będzie ścigał osoby, która zażyła ten produkt” – powiedział Wahl.

JT

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Skomentuj artykul jako pierwszy

Skomentuj

Komentuj jako gosc.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location