Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Transpłciowa kobieta, która odbywa karę w zakładzie karnym dla mężczyzn w północnym Illinois, ponownie wnosi pozew przeciwko Departamentowi więziennictwa, żądając przeniesienia do zakładu dla kobiet, argumentując, że stała się ofiarą przemocy w placówkach przeznaczonych dla mężczyzn.

Deon „Strawberry” Hamtpon wielokrotnie składała pozwy sądowe i w ubiegłym roku została przeniesiona do czterech różnych zakładów karnych. Hampton obecnie przebywa w placówce w Dixon, po przeniesieniu z Lawrence Correctional Center, gdzie przetrzymywani są inni transseksualni więźniowie.

Adwokat Hampton twierdzi, że nadużycia i prześladowania miały miejsce niezależnie od miejsca dotychczasowego pobytu.

Hamtpon odsiaduje 10-letni wyrok więzienia za włamanie.

Podczas gdy władze więzienia mają możliwość przeniesienia transseksualnej osoby utożsamiającej się płcią żeńską do kobiecego więzienia - takie sytuacje rzadko mają miejsce. Dane federalne z 2016 roku wskazują, że nie było żadnych transpłciowych więźniów w dwóch kobiecych więzieniach w Illinois, podczas gdy 28 takich przypadków miało miejsce w 24 męskich stanowych zakładach karnych.

Ankiety potwierdzają tezę, że więźniowie transpłciowi są bardziej narażeni na prześladowania w więzieniach.

Dostępne dane departamentu sprawiedliwości pokazują, że do 2012 roku w więzieniach stanowych i federalnych przebywało 3,200 transpłciowych więźniów. Prawie 40% stwierdziło, że stało się ofiarami niewłaściwego traktowania seksualnego ze strony innych więźniów i strażników - w porównaniu z 4% ogólnej liczby skarg dotyczącej tego typu problemów.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location