----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Mieszkańcy Lincoln Park zorganizowali we wtorek zebranie dotyczące problemów związanych z jakością powietrza i wody wokół składowiska złomu.

Wielu rezydentów Lincoln Park twierdzi, że na złomowisku składowane są toksyczne materiały i żąda, aby sprawą zajęli się przywódcy miasta, władze stanowe i federalne.

Ciężkie maszyny przerzucają złom na złomowisku General Iron każdego dnia. Firma istnieje tu od ponad wieku. Ale ostatnio, gdy Lincoln Park stało się bardziej zaludnione, okoliczni mieszkańcy zaczęli zwracać uwagę na jakość powietrza i cząstki, które według nich, dostają się do środowiska.

Iain Whitaker, który mieszka w najbliższej okolicy powiedział: „Wszyscy oddychamy tym powietrzem. Moje zastrzeżenia dotyczą całego sąsiedztwa”. Whitaker mówi, że szczególnie martwi się o zdrowie swojego małego dziecka i inne dzieci mieszkające w tej okolicy.

Alexis Fasseas prowadzi biuro organizacji ratunkowej dla zwierząt PAWS po drugiej stronie ulicy.

„Istnieją poważne konsekwencje związane z tym, jak tak duże zanieczyszczenie może odbić się na zdrowiu ludzi i zwierząt domowych w tej okolicy” – powiedział Fasseas.

Na terenie obiektu doszło również do kilku pożarów. Rezydenci zaplanowali spotkanie we wtorek wieczorem, aby przedyskutować wyniki niezależnych badań jakości powietrza. Badania zostały przeprowadzone przez naukowców z UIC i wskazują one wyższy niż normalny poziom cząstek stałych w powietrzu.

„Czy społeczność powinna być zaniepokojona? Tak, myślę, że mieszkańcy mają prawo się niepokoić” – powiedziała profesor epidemiologii na UIC, doktor Victoria Persky.

Na podstawie tej oceny radny Brian Hopkins powiedział, że „nie zaniechamy wysiłków zmierzających do przeniesienia tego biznesu do bardziej odpowiedniego obiektu”. Rzecznik prasowy firmy General Iron powiedział stacji ABC7, że w społeczności panuje wiele przekonań, które nie są dokładne. Dodał, że firma nie będzie reagować, dopóki nie zobaczy wyników testów.

Chicagowski komisarz ds. zdrowia poinformował, że departament będzie współpracować z EPA, aby ocenić bardziej dokładne testy jakości powietrza, jakie obecnie są wykonywane przez agencję.

Naukowcy z UIC, którzy przeprowadzili niezależne badania jakości powietrza twierdzą, że należy przeprowadzić dodatkowe testy w pobliżu obiektu General Iron, aby dokładnie określić, co znajduje się w powietrzu.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location