----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komisja Wyborcza miasta Chicago przewiduje, iż wczesne głosowanie prawdopodobnie nie rozpocznie się w terminie 17 stycznia 2019 roku, czyli 40 dni przed dniem wyborów. Liczba zgłoszonych sprzeciwów do złożonych petycji kandydatów jest przeciętna, ale nowa ustawa, która zapewnia 40-dniowy harmonogram wczesnego głosowania, uniemożliwia jego rozpoczęcie w tym terminie.

Komisja Wyborcza ogłosi datę rozpoczęcia wczesnego głosowania, gdy tylko karty do głosowania będą gotowe. Jeżeli wcześniejsze głosowanie zostanie opóźnione, w dniu 17 stycznia wyborcy, którzy udadzą się do super placówki wczesnego głosowania pod adresem 175 W. Washington otrzymają wniosek do głosowania korespondencyjnego lub będą mieć możliwość powrócić w późniejszym terminie.

Opóźnienie prawdopodobnie wpłynie tylko na początek wczesnego głosowania w super placówce w centrum miasta. Tradycyjny program wczesnego głosowania we wszystkich 50 okręgach miejskich rozpocznie się 11 lutego według standardowego harmonogramu 15 dni przed dniem wyborów.

Nowszy 40-dniowy harmonogram wczesnego głosowania okazał się niewykonalny w prawyborach w marcu 2016 roku i ponownie w marcowych wyborach w roku 2018. W obu przypadkach wczesne głosowanie rozpoczęło się po zaplanowanym terminie rozpoczęcia w wielu jurysdykcjach na północy stanu Illinois. Przed rokiem 2016, wczesne głosowanie rozpoczęło się 15 dni przed dniem wyborów.

Historycznie, ponad 60% wszystkich głosów w okresie wczesnego głosowania zostało oddanych w ostatnim tygodniu, niezależnie od tego, czy w harmonogramie było 15 czy 40 dni.

 

Numery obok nazwisk kandydatów tzw. “punch numbers” zostaną ogłoszone 4 stycznia

Komisja Wyborcza miasta Chicago planuje wydać tzw.“punch numbers” kandydatów biorących udział w wyborach municypalnych około 4 stycznia.

Po przyznaniu "punch numbers” pozostaną one niezmienione nawet w przypadku rezygnacji kandydatów lub ich usunięciu z karty do głosowania. Te same numery będą również wykorzystane w drugiej turze wyborów, w razie potrzeby.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location