----- Reklama -----

Temat tygodnia

 • Zabijajcie każdego, kobiety i dzieci też

  Monitor 05/26/2017

  Atak terrorystyczny podczas koncertu w Manchesterze może być dopiero początkiem całej serii podobnych zdarzeń, w których ginąć będą nieletnie osoby. W ciągu minionego roku ISIS wielokrotnie apelował do swych członków i wyznawców, by wybierali łatwe cele. W wydawanym przez grupę piśmie i na kontrolowanych przez

  ...
  Czytaj wiecej
 • Illinois odczuje cięcia w budżecie prezydenta Trumpa

  Monitor 05/26/2017

  Pierwszy projekt budżetu przedstawiony przez prezydenta Donalda Trumpa, gdyby przeszedł w całości w głosowaniu w Kongresie USA, miałby poważny wpływ na finanse Illinois. Projekt przewiduje nie tylko znaczące cięcia w programach socjalnych, ale zmniejszenie subsydiów dla sieci kolei Amtrak.

  Budżet

  ...
  Czytaj wiecej
 • Wypożycz sobie kurę

  Monitor 05/26/2017

  To nowy i coraz bardziej popularny trend w miastach i na przedmieściach w całym kraju - wypożyczanie kur.

  Za 400 dolarów można otrzymać 2 kury nioski, specjalną klatkę wyposażoną w akcesoria na wodę i jedzenie oraz wystarczającą ilość paszy, aby wykarmić ptaki przez cale

  ...
  Czytaj wiecej
 • Księżycowy pył na aukcji

  Monitor 05/26/2017

  Tuż po tym, jak Neil Armstrong "wykonał potężny skok dla ludzkości" stawiając pierwszy krok na powierzchni księżyca, zrobił to, co robi każdy turysta: zabrał ze sobą pamiątkę.

  Armstrong schował kawałek skały z księżyca do woreczka, a następnie umieścił go w innym worku i wsunął go do

  ...
  Czytaj wiecej
 • Detektywi z dronami

  Monitor 05/26/2017

  Drony pomagają policji w powiecie Lake gromadzić dowody, by ustalić okoliczności wypadków drogowych. Kamerami, które mają zainstalowane, można dostrzec z powietrza dowody, których prowadzący śledztwo mogą nie znaleźć podczas oględzin na ziemi.

  Można nim przeprowadzić pomiary i odtworzyć to, co się

  ...
  Czytaj wiecej
 • Tylko u nas Muzeum Amerykańskich Pisarzy

  Monitor 05/19/2017

  Pierwsze w Stanach Zjednoczonych Muzeum Amerykańskich Pisarzy powstało w Chicago. Ta jedyna w swoim rodzaju placówka mieści się na drugim piętrze budynku przy 180 North Michigan Ave. w centrum.

  Na powierzchni 11,000 stóp American Writers Museum znajdą się prezentacje interaktywne o życiu naszych

  ...
  Czytaj wiecej
 • Sąd imigracyjny w Chicago najbardziej opieszały

  Monitor 05/19/2017

  Chicagowski sąd imigracyjny ma najdłuższy czas oczekiwania w kraju - przeciętnie sprawa załatwiana jest dopiero po 1,820 dniach, znacznie przewyższając średnią krajową wynoszącą w kwietniu 670 dni. Dla porównania, w 2010 roku średnia w Chicago wyniosła 381 dni.

  Ponadto - jak podaje Transactional

  ...
  Czytaj wiecej
 • Początek końca?

  Monitor 05/19/2017

  Takie pytanie zaczyna sobie zadawać coraz więcej osób. Nie tylko w Waszyngtonie, ale również w niewielkich miasteczkach do tej pory stojących murem za prezydentem. Ostatnie sondaże mówią o rekordowo niskim, zaledwie 38 proc. poparciu społecznym(Gallup), mnożą się nawoływania do impeachmentu, powołana została

  ...
  Czytaj wiecej
 • Sprzedaż broni spada, ale nie w Chicago

  Monitor 05/19/2017

  Popyt na legalną broń palną w Chicago nadal rośnie, chociaż w skali kraju i w stanie Illinois znacznie spadł w ostatnich miesiącach. Większe zainteresowanie posiadaniem broni w naszym mieście jej sprzedawcy łączą ze wzrostem przestępczości kryminalnej, ale nie tylko.

  Dostawcy broni nazywali byłego

  ...
  Czytaj wiecej
 • Brakuje psychiatrów w Chicago

  Monitor 05/19/2017

  Ogólnokrajowy deficyt w ilości psychiatrów jest odczuwalny również w Chicago - od Departamentu Zdrowia Publicznego do ośrodków medycyny i dostawców usług medycznych.

  "Tutaj w Chicago nie jest niczym dziwnym, że trzeba czekać od trzech do dziesięciu miesięcy na spotkanie z psychiatrą" -

  ...
  Czytaj wiecej
 • Lasy miejskie w Chicago zagrożone zmianami klimatu

  Monitor 05/19/2017

  Pierwsze tego typu przeprowadzone badanie wykazuje, że lasy w Chicago i okolicach stoją w obliczu poważnych zagrożeń, wynikających ze zmian klimatycznych, a rodzime drzewa szczególnie narażone są na wzrost temperatury i inne zagrożenia.

  Zespół prowadzący badanie, kierowany przez

  ...
  Czytaj wiecej
 • Mandaty za korzystanie z telefonu w czasie jazdy

  Monitor 05/19/2017

  Rozproszenie uwagi spowodowane używaniem telefonu komórkowego to wiodąca przyczyna wypadków drogowych w Illinois. Akcja stanowej policji miała na celu zwrócenie uwagi na ten problem.

  Ponad 1,100 mandatów i 980 ostrzeżeń dla kierowców, którzy podczas prowadzenia samochodu zajmowali się swoimi

  ...
  Czytaj wiecej
 • Illinois atrakcyjne dla turystów

  Monitor 05/19/2017

  Liczba mieszkańców innych stanów, którzy odwiedzili w ubiegłym roku Illinois, wzrosła do 110 milionów. To o milion krajowych turystów więcej w porównaniu do 2015 roku. Turystyka jest szansą na dalszy rozwój gospodarki Illinois – podkreśla gubernator.

  Co najmniej 83 procent odwiedzających nasz stan

  ...
  Czytaj wiecej
 • Sto dni administracji Trumpa – imigracyjne podsumowanie

  Monitor 05/19/2017

  Niedawno minęło pierwszych 100 dni administracji Trumpa. Wszyscy robią podsumowania jego działalności, więc robimy to również my, z perspektywy zmian w prawach i procedurach imigracyjnych.

  Najbardziej pozytywnym wkładem Trumpa jest to, że zostawił dobre zmiany w prawie imigracyjnym pozostawione nam

  ...
  Czytaj wiecej
 • Silnie uzależniający opioid w powiecie Cook

  Monitor 05/12/2017

  Uzależnienie od opioidów to problem zdrowia publicznego, zarówno w Cook County, jak również w całym kraju" - alarmują przedstawiciele powiatowego departamentu zdrowia.

  W obiegu w powiecie Cook pojawił się potężny nowy typ opioidu, który jest odpowiedzialny za 44 zgonów w okolicach Chicago w okresie

  ...
  Czytaj wiecej
 • Illinois wśród stanów z najgorszą wodą

  Monitor 05/12/2017

  Illinois uplasowało się w czołówce stanów, w których stwierdzono najwięcej naruszeń federalnych i stanowych regulacji, mających zapewnić bezpieczeństwo wody pitnej.

  Rada ds. Ochrony środowiska naturalnego opublikowała we wtorek raport zatytułowany "Zagrożenia z kranu: powszechnie naruszenia

  ...
  Czytaj wiecej
 • Plaga szczurów w Chicago

  Monitor 05/12/2017

  Wzrasta skala problemu ze szczurami w Chicago. Coraz więcej zgłaszanych jest skarg dotyczących obecności tych gryzoni, a miasto nie może już używać swojej najskuteczniejszej metody w walce z nimi - czyli suchego lodu.

  Ilość skarg wzrosła w ciągu roku o 30 procent (z 7,080 do 9,207).

  ...
  Czytaj wiecej
 • Uber i Lyft zamierzają wprowadzić udogodnienia dla osób na wózkach inwalidzkich

  Monitor 05/12/2017

  Firmy Uber, Lyft i Via zamierzają wprowadzić w ciągu najbliższych sześciu miesięcy łącznie 50 pojazdów przystosowanych do obsługi osób poruszających się na wózkach inwalidzkich - zgodnie z planem zatwierdzonym przez Urząd miasta - ale starania te zostały uznane przez zainteresowane osoby za

  ...
  Czytaj wiecej
 • Sezon limuzynowy

  Monitor 05/12/2017

  Maj i czerwiec to miesiące, w których na brak zajęcia nie mogą narzekać właściciele i kierowcy limuzyn, a wszystko za sprawą sezonu studniówek (prom) i wesel. Jednak nie każdej firmie świadczącej przejazdy można ufać.

  Wielu rodziców wynajmuje limuzyny, by ich nastoletnie dzieci powróciły bezpiecznie

  ...
  Czytaj wiecej
 • Koniec świata

  Monitor 05/05/2017

  “Stoją przed nami wielkie wyzwania: zmiany klimatyczne, produkcja żywności, przeludnienie, wyniszczanie innych gatunków, epidemie, zakwaszanie oceanów. Wszystko to uświadamia nam, że znajdujemy się na bardzo niebezpiecznym etapie rozwoju ludzkości. Posiadamy już technologię pozwalającą na unicestwienie

  ...
  Czytaj wiecej