----- Reklama -----

Ważne i ciekawe tematy

 • Całkowite zaćmienie słońca na południu Illinois

  Monitor 08/18/2017

  Nawet 200,000 osób odwiedzi Illinois, by na południu naszego stanu w poniedziałek 21 sierpnia doświadczyć całkowitej ciemności w samym środku dnia podczas pierwszego od prawie 40 lata całkowitego zaćmienia słońca.

  "The Great American Eclipse" jak naukowcy nazwali to rzadkie pełne zaćmienie słońca,

  ...
  Czytaj wiecej
 • Imigranci z Europy też boją się deportacji

  Monitor 08/18/2017

  Pomimo tego, że proponowany przez prezydenta Donalda Trumpa mur na granicy z Meksykiem stał się symbolem jego ostrej retoryki w sprawie nielegalnej imigracji, przetaczająca się przez kraj debata dotyczy tych, którzy docierają do tego kraju także z Europy zupełnie inną drogą.

  Tysiące

  ...
  Czytaj wiecej
 • Senat odrzucił weto gubernatora do ustawy o finansowaniu szkół

  Monitor 08/18/2017

  Stanowy Senat odrzucił w niedzielę weto gubernatora do ustawy o dofinansowaniu szkół publicznych w Illinois, w której był zapis o przekazaniu dodatkowych pieniędzy na chicagowskie szkoły publiczne (CPS). Izba Reprezentantów Illinois ma teraz 15 dni na przeprowadzenie głosowania.

  Senat odrzucił weto

  ...
  Czytaj wiecej
 • Chicago Air & Water Show

  Monitor 08/18/2017

  Chicagowskie Air & Water show jest jedną z największych letnich atrakcji miasta, więc trudno się dziwić, że każdego roku około 2 miliony osób udają się na North Avenue Beach, aby znaleźć miejsca w pierwszym rzędzie i móc podziwiać powietrzne akrobacje.

  Przy tak wielkiej ilości

  ...
  Czytaj wiecej
 • Samolot bez pilota?

  Monitor 08/18/2017

  Linie lotnicze mogłyby zaoszczędzić miliardy dolarów usuwając pilotów ze swoich samolotów - ale czy klienci czuliby się pewnie latając bez nich?

  Według nowego raportu UBS przemysł lotniczy mógłby zaoszczędzić nawet 35 miliardów dolarów rocznie zmierzając w kierunku samolotów operowanych

  ...
  Czytaj wiecej
 • Northwestern Memorial najlepszym szpitalem w Illinois

  Monitor 08/11/2017

  Northwestern Memorial Hospital został najwyżej oceniony wśród wszystkich szpitali w stanie Illinois. Placówka od sześciu lat króluje w rankingu publikowanym przez U.S News and World Report. W skali całego kraju za najlepszy szpital uznano Mayo Clinic w Minnesocie.

  Czytaj wiecej

 • Więcej aresztowań imigrantów w Chicago i deportacji

  Monitor 08/11/2017

  W pierwszych sześciu miesiącach prezydentury Donalda Trumpa w Chicago znacząco wzrosła liczba aresztowań i deportacji nieudokumentowanych imigrantów. Wśród wydalonych z kraju byli także Polacy.

  Z danych policji imigracyjnej (U.S. Customs and Immigration Enforcement - ICE) wynika, że w pierwszym

  ...
  Czytaj wiecej
 • Nowe monopole

  Monitor 08/11/2017

  Jako ludzkość osiągnęliśmy właśnie punkt, w którym zaledwie kilka firm i garstka zarządzających nimi osób wpływa na gospodarki krajów oraz kształtuje postawy, opinie i świadomość obywatelską. Oferując produkt, bez którego teoretycznie nie potrafimy się obejść, zniechęcają do konkurowania ze sobą, dławią

  ...
  Czytaj wiecej
 • Chicago staje w obronie miast sanktuariów

  Monitor 08/11/2017

  Miasto Chicago pozwało departament sprawiedliwości w sprawie nowych wytycznych dotyczących współpracy tzw. miast sanktuariów z federalnymi służbami imigracyjnymi. Prokurator generalny, Jeff Sessions, odpowiedział w ostrych słowach nazywając pozew politycznie motywowanym.

  Sekretarz departamentu

  ...
  Czytaj wiecej
 • Smog wędruje z Chicago do Michigan i Wisconsin

  Monitor 08/11/2017

  Nie ma ucieczki przed zanieczyszczonym miejskim powietrzem. W najgorętsze dni czerwca, lipca i sierpnia spaliny, dym z fabrycznych kominów, gromadzą się w bezwietrzną pogodę nad jeziorem Michigan w formie mglistej zawiesiny. Smog dociera do pozbawionych przemysłu, cichych

  ...
  Czytaj wiecej
 • Technologia na ratunek dzieciom pozostawionym w samochodach

  Monitor 08/11/2017

  Pomimo dwudziestu lat edukacji publicznej na temat zagrożeń związanych z pozostawianiem dzieci w samochodach podczas upałów, liczba śmiertelnych zgonów maluchów w USA nie spada. W przyszłości z pomocą może przyjść technologia. W Kongresie został zgłoszony projekt ustawy w tej sprawie.

  Jennifer

  ...
  Czytaj wiecej
 • Chicago składa pozew przeciwko Departamentowi Sprawiedliwości

  Monitor 08/11/2017

  Miasto Chicago składa pozew przeciwko Departamentowi Sprawiedliwości w celu ochrony dotacji federalnych po tym, jak administracja prezydenta Trumpa zmieniła zasady, które odnoszą się do miast sanktuariów.

  Major Rahm Emanuel deklaruje, że Chicago będzie nadal walczyć z polityką imigracyjną

  ...
  Czytaj wiecej
 • Tajemniczy chicagowski policjant z opowieści Trumpa

  Monitor 08/04/2017

  Prezydent Donald Trump w ostatnim czasie znowu wspomniał o tajemniczym policjancie z Chicago, który ponoć "w kilka dni" poradziłby sobie z przestępczością kryminalną w naszym mieście.

  Prezydent twierdzi, że już w ubiegłym roku powiedział o nim burmistrzowi i podał nazwisko "tajemniczego

  ...
  Czytaj wiecej
 • Ochłodzenie

  Monitor 08/04/2017

  Pogłębia się kryzys na linii USA – Rosja. Można powiedzieć, że od połowy lat 80. stosunki między tymi dwoma krajami nie były gorsze. Rządy obydwu nie wykorzystują danych im możliwości negocjacyjnych oddalających zagrożenie, zastępując je językiem sankcji, gróźb i żądań prowadzących do kolejnych napięć.

  ...
  Czytaj wiecej
 • Jak obliczany jest czas przejazdu płatnymi autostradami?

  Monitor 08/04/2017

  17 minut od Arlington Heights do Illinois 59 po Jane Addams Tollway (I-90) - wyświetla cyfrowy billboard nad autostradą.Ale czy to 17 minut w przypadku kierowcy, który stosuje się do limitu prędkości, czy takiego, który nie zważa na przepisy?

  Wyświetlane czasy przejazdów płatnymi

  ...
  Czytaj wiecej
 • Sprawcy przestępstw w CTA rzadko są łapani

  Monitor 08/04/2017

  Sprawcy 90 procent przestępstw, które od 2015 roku dotknęły pasażerów CTA, nie zostali ujęci. Liczba takich poważnych incydentów na stacjach kolejki i przystankach autobusowych CTA, a także w pociągach i autobusach, w ubiegłym rokuwzrosła o 16 procent.

  ... Czytaj wiecej

 • Wyższe koszty ubezpieczeń?

  Monitor 08/04/2017

  Osoby posiadające ubezpieczenia zgodnie z ustawą Affordable Care Act mogą wkrótce spodziewać się podwyżek, które mogą wynieść nawet do 43 procent.

  Ponad 351,000 mieszkańców stanu Illinois jest zapisanych do programu Obamacare, a większość z nich - prawie 310,000 - posiada ubezpieczenie

  ...
  Czytaj wiecej
 • Pracownik z mikroczipem?

  Monitor 08/04/2017

  Firma z Wisconsin zorganizowała imprezę dla pracowników, podczas której zostali oni "zaczipowani". Wszystkich chętnym wszczepiono w dłonie implanty mikroczipów, dzięki którym będą mogli otwierać drzwi, logować się do firmowych komputerów, czy kupować przekąski w maszynach tylko poprzez poruszenie

  ...
  Czytaj wiecej
 • Włamywacz nagrany na kamerze

  Monitor 08/04/2017

  Policjanci z miejscowości Mt. Prospect poszukują włamywacza, który podczas włamania do prywatnego domu, został spłoszony krzykiem znajdującej się w środku nastolatki.

  Funkcjonariusze prowadzący śledztwo w tej sprawie mają nadzieję, że nagranie z kamer monitoringu, na którym widać moment

  ...
  Czytaj wiecej
 • Miasto testuje nowy system oczyszczania rzeki

  Monitor 08/04/2017

  Chicago podjęło inicjatywę zmierzającego do oczyszczenia Chicago River z pływających śmieci wzdłuż trasy spacerowej Riverwalk.

  "W wodzie znajduje się wiele śmieci. Mamy teraz piękną trasę wzdłuż linii brzegowej, którą odwiedza coraz więcej osób i nie chcemy, aby widzieli puste opakowania

  ...
  Czytaj wiecej