----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Kierowcy w Chicago nieustannie narażeni na uszkodzenie swoich samochdów na tysiącach dziur, które pojawiają się na drogach szczególnie w okresie zimowym. Jedna z lokalnych firm uważa, iż może ocalić mieszkańców i pieniądze miasta, zapobiegając powstaniu wyrw w nawierzchni, zanim one się pojawią.

Założyciel Xaqt, Chris Crosby, poinformował, iż jego firma współpracuje z różnymi miastami w całym kraju, wykorzystując dane do rozwiązania problemu dziur. Podobnie, jak w przypadku prognoz pogody, mapy wskazują miejsca, gdzie istnieje największe prawdopodobieństwo powstania dziur.

„Przewidujemy powstanie około 537,000 dziur w roku 2019” – powiedział naukowiec z Xagt, William Arloff.

Firma analizuje wiele czynników, takich jak natężenie ruchu, trasy CTA i oczywiście pogodę. Po rekordowych mrozach i szybkim ociepleniu z ubiegłego tygodnia, mogą określić, kiedy szkody będą najgorsze.

Posiadając wszystkie niezbędne informacje, Xaqt twierdzi, iż miasto może zająć się najbardziej problematycznymi rejonami, zanim powstaną tam dziury.

„To różnica między konserwacją zapobiegawczą, a naprawianiem już powstałych uszkodzeń” – powiedział Crosby. „Dzięki konserwacji zapobiegawczej można zastosować inny rodzaj szczeliwa na nawierzchni, które uszczelnia pęknięcia i zapobiega powstawaniu dziury, co w rzeczywistości jest znacznie tańsze niż naprawa, kiedy uszkodzenia już się pojawią”.

Xaqt nie współpracuje jeszcze z miastem Chicago, ale firma wierzy, że ich informacje mogą pomóc, zanim lokalne drogi zrobią się naprawdę wyboiste.

„To może uratować kierowcom opony i zaoszczędzić miejskie fundusze” – powiedział Crosby.

Burmistrz Rahm Emanuel właśnie ogłosił, że miejskie załogi będą pracować siedem dni w tygodniu, aby zająć się problemem dziur w drogach. Od 2011 roku miasto zmieniło nawierzchnię ponad 2,100 mil miejskich ulic.

Xaqt jednak wierzy, że istnieje naukowe podejście do problemu, które pomaga radzić sobie z nim w bardziej wydajny i skuteczny sposób.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location