----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Firma Target planuje zatrudnienie ponad 120 tysięcy osób w sezonie świątecznych zakupów, co stanowi 20-procentowy wzrost w stosunku do ubiegłego roku.

Detalista poinformował, że tymczasowy personel będzie zajmować się wykładaniem towarów na półki sklepowe i obsługą kas. Ponadto firma planuje zatrudnić 7.5 tysiąca osób do pakowania zamówień internetowych w magazynach. Target będzie oferować swoim pracownikom stawkę 12 dolarów na godzinę, o dolara więcej niż w ubiegłym roku.

Dzięki silnemu rynkowi pracy sklepom prawdopodobnie trudniej będzie pozyskiwać pracowników w okresie świątecznym, ponieważ mogą być oni bardziej świadomi tego, gdzie chcą pracować. Target poinformował, że w przyszłym miesiącu zorganizowane będą targi pracy w wybranych sklepach.

Target Corp. z siedzibą w Minneapolis, ma ponad 1,800 sklepów na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

FedEx Corp. planuje zatrudnienie 55,000 tymczasowych pracowników, co stanowi niewielki wzrost w porównaniu do ubiegłego roku. Specjaliści uważają, że tegoroczny okres świąteczny może się okazać rekordowy. Firma rozszerza swoje usługi dostawcze na sześć dni w tygodniu przez cały rok z powodu ciągłego wzrostu internetowych zakupów. W okresie świątecznym firma zawsze operuje przez sześć lub siedem dni w tygodniu.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location