----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Policja z miejscowości Riverside wydała ostrzeżenie skierowane do właścicieli zwierząt domowych dotyczące pojawienia się w okolicy szopów „zombie”, czyli osobników chorujących na nosówkę.

Zwierzęta nazywane są szopami „zombie”, ponieważ kiedy chorują, czasem chodzą na tylnych łapach, zataczają się i wyszczerzają zęby.

W rejonie Riverside nastąpił ostatnio gwałtowny wzrost liczby potwierdzonych przypadków. Urzędnicy ostrzegają, aby właściciele psów uważnie obserwowali swoje czworonogi i uważali, ponieważ nosówka jest zaraźliwa i może być łatwo przekazywana.

Nosówka jest jedną z najpoważniejszych chorób, jakimi mogą zarazić się psy, a według American Kennel Club, jest jednocześnie jedną z łatwiejszych do uniknięcia. Jest to jedno z podstawowych szczepień, które zwierzęta powinny otrzymać.

Wirus nosówki wpływa na układ oddechowy, żołądkowo-jelitowy i nerwowy u psów. Objawy mogą obejmować wydzielinę z oczu i nosa, kichanie, kaszel, letarg, utratę apetytu, wymioty, biegunkę i drgawki. Niektóre przypadki mogą skończyć się zgonem z powodu wtórnego zapalenia płuc lub silnego ataku padaczki.

Funkcjonariusze ostrzegają, że psy wypuszczane na podwórka mogą być szczególnie narażone na zarażenie się od dzikich zwierząt, sugerując pilnowanie swoich zwierząt, aby zapobiec nieżądanemu kontaktowi z dziką przyrodą.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location