----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Nauczyciele czterech szkół czarterowych rozpoczęli we wtorek strajk, co wpłynie na 2,200 uczniów i 150 nauczycieli zatrudnionych w Chicago International Charter Schools.

Cztery szkoły, w któych nauczyciele strajkują, to ChicagoQuest, Northtown Academy, Ralph Ellison i Wrightwood.

Podczas strajku każda placówka pozostanie otwarta w godzinach od 8 rano do 3:30 po południu. Opiekę dzieciom zapewnią pracownicy spoza unii. Uczniowie będą zajmować się nauką online oraz uczestniczyć w zajęciach artystycznych oraz rekreacyjnych. Zapewnione zostaną im posiłki. Wszystkie zajęcia pozalekcyjne zostały odwołane.

Negocjacje miały rozpocząć się ponownie we wtorek, o 10 rano.

Civitas Education Partners, które zarządza szkołami, twierdzi, iż nauczycielom zaoferowano już 28-procentowe podwyżki w ciągu czterech lat, więcej czasu wolnego i inne przywileje.

„Uważam, że jesteśmy niesamowicie blisko” – powiedział dyrektor generalny Northtown Academy, Torry Pennett. „Wczoraj negocjacje przebiegały pomyślne, rozmowy były postępowe, zbliżamy się do kwestii takich jak ocena i warunki pracy”.

Ale CTU uważa, że strony nie są jeszcze bliskie zawarcia porozumienia.

Kierownictwo szkół jednocześnie twierdzi, że jest głęboko rozczarowane tym, że doszło do strajku i będzie to dużym obciążeniem dla uczniów i ich rodzin.

Przed dojściem do strajku Civitas wydało oświadczenie: „Naszym najważniejszym obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia każdego z naszych 2,200 uczniów, którzy uczęszczają do tych czterech szkół. Jeśli nauczycieli strajkują, stanowi to zbyt wielkie obciążenie dla rodzin tych uczniów, z których wiele będzie miało poważne problemy, ale znaleźć alternatywną formę opieki dla swoich dzieci. Z powodu naszego zobowiązania wobec naszych rodzin, nasze szkoły pozostaną otwarte, co wymaga wystarczającej liczby osób dorosłych w budynku, aby zapewnić bezpieczeństwo uczniom. Naszym celem jest zawarcie porozumienia przed wtorkiem, aby nauczyciele mogli pozostać w klasach ze swoimi uczniami i jesteśmy gotowi negocjować przez całą dobę, aby tak się stało”.

Jednak pomimo tych zapewnień doszło do załamania negocjacji dotyczących nowych kontraktów, co spowodowało rozpoczęcie strajku we wtorek rano. 

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location