----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Illinois znalazło się o krok bliżej legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych po tym, jak w środę stanowy Senat uchwalił ustawę o legalizacji marihuany rekreacyjnej. Ustawa trafi teraz do Izby Reprezentantów.

Ustawa HB 1438 została przegłosowana w Senacie stosunkiem głosów 38-17. Dwóch senatorów wstrzymało się od głosu. Projekt ustawy pozwoliłby mieszkańcom Illinois na posiadanie jednej uncji (30 gram) marihuany rekreacyjnej na osobę.

Wcześniej tego dnia podpisano zmiany w ustawie, ograniczając domową uprawę marihuany tylko do pacjentów wpisanych do programu medycznej marihuany. Lokalne miasta i obszary municypalne będą mogły wprowadzać rozporządzenia dotyczące konsumpcji publicznej.

„Myślę, że dzięki tym zabezpieczeniom, mieszkańcy Illinois chcą teraz, aby nasz rząd dał jednostkom wolność w podejmowaniu życiowych decyzji” – powiedział senator Jason Barickman.

Po przyjęciu ustawy przez Senat, gubernator wydał następujące oświadczenie:

„Illinois ma szansę stać się pierwszym stanem w kraju, które stawia reformę wymiaru sprawiedliwości w centrum swojego podejścia do tematu legalizacji konopi, i jestem wdzięczny, że Senat wykonał ten ważny krok z ponadpartyjnym poparciem. Senatorowie Steans i Hutchinson wykonali ogromną racę, aby osiągnąć ten cel i zachęcam Izbę Reprezentantów do podjęcia zdecydowanych działań, aby uczynić Illinois liderem w dziedzinie równości i reformy wymiaru sprawiedliwości”.

Gubernator J.B. Pritzker już zapowiedział, że podpisze ustawę w sprawie legalizacji marihuany. Wiosenna sesja legislacyjna zakończy się w piątek.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location