----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Po wieloletniej obecności na rynku nieruchomości, sprzedany został dwupiętrowy dom na południowej stronie Chicago, który niegdyś należał do gangstera Ala Capone.

Agent nieruchomości Ryan Smith twierdzi, że budynek o powierzchni 2,820 stóp kwadratowych położony w dzielnicy Park Manor, został sprzedany w ubiegłym tygodniu za sumę $226,000, czyli ponad dwa razy więcej niż cena wywoławcza ustalona na 109,000 dolarów. Informacje o kupującym nie zostały podane do publicznej wiadomości.

Poprzedni właściciel wystawił budynek po raz pierwszy w 2009 roku za cenę $450,000 i na przestrzeni lat wielokrotnie obniżał cenę.

Capone zapłacił około 15 tysięcy dolarów za nieruchomość w 1923 roku. Dom zakupił wspólnie ze swoją żoną, Mae oraz matką, Teresiną Capone.

Rodzina Capone była właścicielami budynku aż do śmierci matki słynnego gangstera w latach pięćdziesiątych. W 1031 roku Al Capone trafił do więzienia za niepłacenie podatków, a po swoim zwolnieniu w 1939 roku zamieszkał na Florydzie, gdzie został aż do swojej śmieci w 1947 r.

Komisja ds. zabytków w Chicago odrzuciła propozycję, aby uczynić budynek miejscem zabytkowym.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location