----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Policja ściga uzbrojonego i niebezpiecznego mężczyznę, który postrzelił miejscowego oficera policji w hotelu w Rockford i uciekł autostradą I-55.

Podejrzany, zidentyfikowany jako 39-letni Floyd E. Brown pochodzący z okolic Springfield, postrzelił funkcjonariusza biura szeryfa z powiatu McHenry w hotelu Extended Stay America, położonym przy 747 N. Bell School Road w czwartek, około godz. 9:15 rano.

Oficerowie jednostki specjalnej próbowali wykonać nakaz aresztowania, kiedy Brown otworzył w ich stronę ogień z wnętrza swojego pokoju. Następnie mężczyzna uciekł i odjechał samochodem Mercury Grand Marquis w jasnoniebieskim lub srebrnym kolorze.

Podejrzany został zauważony jadąc z prędkością około 100 mil na godzinę południowym pasem I-55 i mierząc z okna samochodu do policjantów, którzy go ścigali.

Policja stanowa poinformowała, że w pewnym momencie doszło do wypadku, a podejrzany zamknął się w samochodzie na autostradzie I-55, która została zamknięta w obu kierunkach. Route 66 również zostało zamknięte.

Na miejscu pojawiła się jednostka specjalna SWAT oraz oficerowie zajmujący się negocjacjami.

Postrzelony funkcjonariusz jest operowany i walczy o życie.

Przedstawiciel departamentu szeryfa powiatu McLean poinformował, że nakaz aresztowania Browna został wydany w związku ze zbrojnym napadem, do którego doszło w Bloomington. Brown był podobno zamieszany także w serię włamań przed świętami Bożego Narodzenia w ubiegłym roku. Namierzony przez policję w tamtym czasie, zaczął uciekać samochodem, powodując wypadek z udziałem kilku samochodów, w którym ranne zostały co najmniej dwie osoby, a następnie uciekł pieszo.  W tym czasie Brown przebywał na zwolnieniu warunkowym po odbyciu kary więzienia za serię włamań w powiatach McLean i Macon w 2011 roku. Został skazany na 13 lat więzienia i wyszedł za dobre zachowanie w styczniu ubiegłego roku.

W czwartek nad ranem mężczyzna, który pracuje w Rock Valley Garden Center, położonym obok hotelu Extended Stay America, powiedział, że zobaczył około 50-60 policjantów otaczających budynek.

Rockford położone jest ok. 90 mil na północny zachód od Chicago.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location