----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Najnowszy raport We Are Social i Hootsuite nie pozostawia złudzeń. Ludzie coraz chętniej interesują się serwisami społecznościowymi. Obecnie ich liczba przekroczyła magiczną granicę 3 mld.

Największy jest Facebook. Społecznościówka Zuckerberga ma już ponad 2 mld aktywnych każdego miesiąca użytkowników. 87% Facebookowiczów nawiązuje połączenie poprzez aplikację na telefonie. Ilość osób odwiedzających portal Zuckerberga każdego dnia to 59% wszystkich użytkowników. 56% użytkowników Facebooka deklaruje, że jest mężczyznami.

YouTube jest na drugim miejscu i ma już 1.5 mld aktywnych w miesiącu użytkowników. Na kolejnych dwóch pozycjach są komunikatory Facebooka, czyli Messenger i WhatsApp, które mają po 1.2 mld użytkowników. Na piątym miejscu jest chiński WeChat z 938 mln użytkowników.

Facebook z początkiem września wyłączy swoją aplikację Groups

Groups to aplikacja, która działała w dokładnie ten sam sposób co Facebook Messenger, tyle że przeznaczona była dla osób, które sporo czasu spędzają na facebookowych grupach. Stworzona specjalnie na potrzeby takich osób aplikacja miała podbić serca użytkowników, a jednocześnie pozwolić na czystą interakcję tylko w grupach, bez konieczności zawalania sobie ekranu powiadomieniami z głównego Facebooka.

W teorii to na pewno niezły pomysł. Problem w tym, że w praktyce mało kto postanowił korzystać z dobrodziejstw Groups. Nie oznacza to oczywiście, że same grupy miałyby zniknąć, a raczej, że zasoby, które wykorzystywano przy aplikacji do nich, zostaną skierowane gdzieś indziej. Facebook nie planuje też żadnej aplikacji zastępczej.

Despacito najpopularniejszym filmem na YouTube

Despacito stało się najpopularniejszym filmem w serwisie YouTube. Teledysk do tego utworu opublikowano dokładnie 12 stycznia i po zaledwie niecałych siedmiu miesiącach liczba odsłon przekroczyła barierę trzech miliardów. To pozwala na przypuszczać, że wideo w najbliższym czasie jeszcze bardziej się umocni i nowym filmom trudno będzie osiągnąć podobny wynik.

Despacito zdeklasowało w tym miesiącu wideo "See You Again" Wiz Khalifa. To drugie stało się najpopularniejszym filmem na YouTubie po tym, jak w lipcu zdeotronizowało Gangnam Style. Ten ostatni film był liderem rankingu najchętniej oglądanych filmów na YouTubie przez bardzo długi czas.

Duży sukces Despacito wynika m.in. z faktu, że wiele osób słucha obecnie muzyki z YouTube'a. Obecnie mamy okres wakacyjny, gdzie to nagranie na pewno cieszy się dodatkową popularnością.

Apple uruchomiło masową produkcję iPhone'a 8

iPhone 8 zostanie zaprezentowany we wrześniu, ale jeśli wierzyć nowym plotkom, to Apple już uruchomiło masową produkcję jubileuszowego modelu, która podobno była przekładana. Jeśli to prawda, to składanie smartfonów zapewne odbywa się w fabrykach chińskiego Foxconnu. Produkcji jubileuszowego modelu raczej nie powierzono firmom Pegatron i Wistron.

Firma Onleaks słusznie sugeruje, że rozpoczęcie masowej produkcji iPhone'a 8 będzie równoznaczne z większą liczbą przecieków. W sieci zaczną się pojawiać zdjęcia elementów, obudowy, a potem pewnie całych telefonów i ich pudełek.

Rozpoczęcie masowej produkcji teraz pozwala nam sugerować, że iPhone 8 załapie się jeszcze na wrześniową premierę. Telefonów może jednak być zbyt mało, aby wprowadzić je od razu na terenie kilkudziesięciu państw. Możliwe więc, że większa dostępność planowana jest dopiero na październik.

Microsoft Word teraz z trybem czytania dla dyslektyków

W najnowszej aktualizacji Office 365 pojawiła się w Wordzie nowa funkcja Read Aloud. Jest ona podobna do zaprezentowanej w grudniu zeszłego roku funkcji Read Mode. Read Aloud pozwala jednak na łatwą zmianę prędkości czytania oraz dostosowanie głosu czytającego syntezatora. Co więcej, pozwala także na interakcję z tekstem i np. podświetlanie wyrazów czy edycję w czasie rzeczywistym.

Te nowe opcje to z pewnością spore udogodnienie dla osób z dysleksją. Czytanie tekstu na głos pozwoli im łatwiej wychwycić błędy, które popełnili w piśmie. Opcja edycji dokumentu w czasie rzeczywistym umożliwi natomiast szybką korektę danego tekstu. Czytanie na głos to także ułatwienie o tyle, że pozwala zobaczyć, jakie tempo ma dany tekst i czy dobrze nadaje się do czytania na głos.

Read Aloud na razie dostępna jest dla testerów Office 365 w zakładce recenzji.

Nowe procesory Intela z rodziny Core 8

Osoby planujące kupno nowego komputera mają coraz większy problem. Ale to akurat jeden z tych problemów, na które nie ma co narzekać, bo większy wybór w ostatecznym rozrachunku zawsze służy klientowi.

Intel ogłosił, że 21 sierpnia o godzinie 17.00 przeprowadzi konferencję, na której oficjalnie zaprezentuje nową generację swoich najpopularniejszych procesów z rodziny Core. Transmisję można będzie oglądać na facebookowej stronie firmy lub na ich newsowym portalu. Zapowiedź tego wydarzenia była tak naprawdę kwestią czasu, bo już od kilku lat przełom lata i jesieni to okres, w którym Intel wypuszcza nowe procesory i w tym roku nie będzie zapewne inaczej.

Procesory, wg. samego Intela będą nawet 30 procent szybsze od układów Kaby Lake. Wytwarzane będą w procesie 14 nanometrów.

Opracował: Daniel Odroniec               
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Skomentuj artykul jako pierwszy

Skomentuj

Komentuj jako gosc. Sign up or login to your account.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location