Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W kilku bankomatach w Crystal Lake, na północno-zachodnich przedmieściach policja odkryła urządzenia do skimmingu, po zgłoszeniach związanych z kradzieżą pieniędzy.

Bankomaty te obsługiwane są przez Home State Bank i do kradzieży pieniędzy z kont bankowych doszło prawdopodobnie w ciągu ostatnich 30 dni.

Ci, którzy korzystają z bankomatów Home State Bank, zostali wezwani do sprawdzenia swoich kont bankowych pod kątem jakichkolwiek oznak nieautoryzowanych operacji oraz do zgłoszenia bankowi i policji wszelkich wykrytych kradzieży.

Policja i bank wezwali także klientów do czujności i natychmiastowego zgłaszania wszystkiego, co może być podejrzane przy dokonywaniu operacji przy użyciu bankomatów.

Skimming to przestępstwo, które polega na bezprawnym skopiowaniu zawartości paska magnetycznego karty bankowej (bankomatowej, kredytowej itp.).

Do kopiowania służy małe urządzenie (skimmer), zawierające czytnik kart oraz pamięć pozwalającą na zapisywanie zawartości pasków magnetycznych. Urządzenie to podłącza się następnie do komputera i kopiuje zawartość pasków magnetycznych.

Urządzenia mogą być montowane na bankomatach oraz w ich wnętrzu.

Każdy, kto ma informacje na ten temat powinien je przekazać pod policyjny numer (815) 356-3620. Można je także zgłosić smsem pod numer 847411 (tip411).

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location