----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W poniedziałek senator Tammy Duckworth urodziła dziewczynkę. Jest pierwszą urzędującą senator, która urodziła dziecko podczas pełnienia swoich obowiązków.

Maile Pearl Bowlsbey, druga córka Duckworth, przyszła na świat w poniedziałek, 9 kwietnia. Pierwsza córka urodziła się w 2014 roku, kiedy Duckworth zasiadała w Izbie Reprezentantów. Tammy Duckworth jest jedną z 10 kobiet, które urodziły podczas sprawowania urzędu, pozostałe również zasiadały w Izbie Reprezentantów.

„Bryan, Abigail i ja nie moglibyśmy być bardziej szczęśliwi z powitania małej Maile Pearl jako najnowszego dodatku do naszej rodziny” – powiedziała senator w komunikacie prasowym. „Jesteśmy także bardzo wdzięczni za miłość i wsparcie naszych przyjaciół i rodziny”.

Duckworth dąży do zmian zasad obowiązujących w Senacie, aby móc dalej głosować i pracować podczas karmienia piersią.

„Rodzicielstwo to nie jest tylko problem kobiet, to kwestia ekonomiczna, która dotyczy wszystkich rodziców, zarówno mężczyzn jak i kobiet” – powiedziała Duckworth. „Tak, jak ciężkie jest pogodzenie macierzyństwa z byciem senatorem, nie jestem samotna ani wyjątkowa jako pracujący rodzic, a moje dzieci dodatkowo sprawiają, że jestem bardziej zaangażowana w wykonywanie mojej pracy i stawanie za wszystkimi ciężko pracującymi rodzinami na świecie”.

Weteran wojenna, która straciła obie nogi w katastrofie wojskowego helikoptera w Iraku w 2004 roku, była także pierwszą niepełnosprawną kobietą wybraną do Izby Reprezentantów USA. Pracowała także w administracji ds. weteranów. Od stycznia 2017 roku reprezentuje Illinois w Senacie USA.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Skomentuj artykul jako pierwszy

Skomentuj

Komentuj jako gosc. Sign up or login to your account.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location