----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Mimo rekordowego 35-dniowego shutdownu, czyli częściowego paraliżu pracy rządu federalnego, w poniedziałek zgodnie z planem ruszył sezon rozliczenia się z podatków za 2018 rok.

IRS zapewnia, że będzie rozpatrywać rozliczenia podatkowe i wypłacać zwroty podatkowe bez opóźnień wynikających z zakończonego w ubiegły piątek częściowego paraliżu pracy rządu federalnego.

Po rozpoczęciu shutdownu w dniu 22 grudnia, IRS wysłał prawie 90 procent swoich pracowników na przymusowe urlopy bez wynagrodzenia. Urząd Podatkowy przywrócił następnie część z nich do pracy w związku z sezonem rozliczania się z podatków, który oficjalnie ruszył 28 stycznia.

“Doceniam ciężką pracę pracowników i ich zaangażowanie na rzecz podatników w tym okresie " - powiedział komisarz ds. IRS, Chuck Rettig.

Od poniedziałku można składać rozliczenia drogą elektroniczną albo przesyłać pocztą. Formularze podatkowe wyglądają nieco inaczej w tym roku, po tym jak Kongres zwiększył standardowe odliczenie. To oznacza mniej wypełniania danych i wykazywania odpisów dla niektórych podatników.

Aby uzyskać jak najwięcej korzyści, biorąc pod uwagę zmiany w prawie, ci którzy rozliczają się powinni zgromadzić wszystkie potrzebne dokumenty, w tym formularz W2 z pracy, ubezpieczenia medycznego, numery Social Security dzieci czy dowód zapłacenia podatku od nieruchomości.

Urząd Podatkowy podkreśla, że elektroniczna forma rozliczeń zapewnia szybsze otrzymanie zwrotu podatkowego. Podatnicy w Illinois formy IL-1040 mogą wysyłać korzystając ze strony mytax.illinois.gov, gdzie w zakładce Where's my Refund można sprawdzać, kiedy dotrze do nas zwrot.

W ubiegłym roku ponad 6 milionów podatników w Illinois rozliczało się indywidualnie z fiskusem, z tego 84 proc. zrobiło to elektronicznie. Ponad 4 mln (66 proc.) otrzymało zwrot podatkowy.

W przypadku prawidłowych rozliczeń elektronicznych zwrot powinien wpłynąć na konto podatnika w ciągu czterech tygodni.

Termin rozliczania podatków upływa 15 kwietnia. Podatnicy z Maine i Massachusetts będą mieli czas do 17 kwietnia. W tym roku Dzień Patriotów, który obchodzony jest w Maine i Massachusetts. przypada w tzw. Tax Day (15 kwietnia). Dzień później, 16 kwietnia, w Dystrykcie Kolumbii obchodzone jest Święto Emancypacji, więc termin składania rozliczeń dla tych podatników zostaje przesunięty o dwa dni.

Stanowy Urząd Podatkowy w tym roku nadal koncentruje się na kradzieży tożsamości i zapobieganiu oszustwom. IRS przypomina, że zawsze kontaktuje się z podatnikiem listownie.

"Jeśli nasz rozmówca twierdzi, iż dzwoni z IRS i mówi, że jesteś winien pieniądze za podatki, najlepiej odłożyć słuchawkę" - radzi biuro prokuratora generalnego stanu Illinois.

♦ Osoba, która otrzymała podejrzany telefon czy email powinna przekazać takie informacje inspektorom IRS dzwoniąc pod numer 1-800-366-4484.

♦ Urząd Podatkowy (IRS) przypomina, że zawsze kontaktuje się z podatnikiem listownie. Urzędnicy nie dzwonią i nie wymagają natychmiastowego spłaty długu.

♦ Aby uniknąć strat finansowych czy utraty danych personalnych, nigdy nie podawaj numeru karty kredytowej lub debetowej przez telefon - ostrzegają przedstawiciele IRS.

♦ Oszuści wykorzystują też e-maile podszywając się pod IRS. Proszą o przesłanie personalnych informacji. Poczta elektroniczna do złudzenia może wyglądać jak oficjalny dokument, dlatego wiele osób nieświadomie wpada w pułapkę oszustów. Dokładna analiza poczty pozwala jednak uniknąć kosztownej pomyłki i uchronić nas od niepotrzebnych kłopotów.

♦Należy się dwa razy zastanowić zanim klikniemy w jakiś link. Wiemy, że oszuści są wyrafinowani, dlatego ważne jest, aby podatnicy byli dobrze poinformowani i wiedzieli, jak rozpoznać oznaki kradzieży tożsamości - stwierdził James Robnett, agent specjalny z chicagowskiego biura IRS.

♦ Nie należy otwierać żadnych załączników, bo może w nich znajdować wirus. Takie e-maile należy najlepiej przekierować (forward) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

♦ Na stronie irs.gov znajduje się wiele informacji na ten temat. Ostrzeżenie i opis oszustw można też znaleźć na stronie biura Prokuratora Generalnego stanu Illinois illinoisattorneygeneral.gov.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location