----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Właściciele nieruchomości w mieście od wtorku mogą składać wnioski na miejski program, dzięki któremu dzielone są koszty naprawy betonowych chodników przed domami.

Mieszkańcy mogą aplikować do programu za pośrednictwem systemu 311, przez internet lub dzwoniąc pod numer 311 i 312-744-5000. Miasto spodziewa się tak dużego zainteresowania programem, że zatrudniło 311 dodatkowych operatorów, aby odbierać zgłoszenia od kandydatów – wynika z informacji miejskiego departamentu transportu. Właściciele nieruchomości, którzy biorą udział w programie, dzielą koszty naprawy chodników z miastem.

Koszt naprawy chodnika może wahać się od 600 do 1,500 dolarów za typową naprawę – wynika z informacji władz miasta. W ubiegłym roku miasto przeznaczyło na program dodatkowy milion dolarów, co według szacunków, miało przełożyć się na podział kosztów miasta z 315 dodatkowymi właścicielami nieruchomości w tym roku.

W 2018 roku w programie wzięło udział 845 właścicieli nieruchomości. Miasto dokonało przeglądu 1,899 aplikacji, zanim nie zawęziło listy wnioskodawców. W 2017 roku w programie wzięło udział 784 właścicieli nieruchomości, a miasto przeanalizowało 1,900 zgłoszeń. W 2016 Chicago podzieliło koszty z 959 właścicielami budynków i sprawdziło 2,181 wniosków.

Aby złożyć wniosek o udział w programie, właściciele nieruchomości muszą podać swoje imię i nazwisko, numer telefonu, adres oraz, jeśli dostępny, adres e-mail.

Seniorzy (osoby powyżej 65. roku życia) i osoby niepełnosprawne mogą kwalifikować się na 50% zniżki przy kosztach naprawy.

Właściciele domów, którzy zakwalifikują się do programu, otrzymają szacunkowe koszty napraw wiosną tego roku. Jeśli się na nie zdecydują, będą mieli 45 dni na dokonanie płatności na rzecz miasta.

Naprawy chodników mają rozpocząć się w czerwcu i potrwają do grudnia. Jednak czasami miasto nie jest w stanie ukończyć wszystkich napraw w czasie sezonu budowlanego, ze względu na konflikty z agencjami użyteczności publicznej – wynika z informacji departamentu transportu.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location