----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Burmistrz Rahm Emanuel, odchodzący w maju ze stanowiska po dwóch kadencjach, wraz z prezesami linii lotniczych wziął udział w środę w ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod projekt rozbudowy lotniska O’Hare.

Jego pierwszy etap to przebudowa 25-letniego terminala międzynarodowego, która ma kosztować $1.2 miliarda. „Wtedy lataliśmy w 30 miejsc na świecie. Dziś z Chicago może polecieć do 75” - powiedział Emanuel tłumowi VIP-ów.

„O'Hare ma najlepszą w Stanach Zjednoczonych sieć połączeń i jest pod tym względem drugie na świecie. To jedyne lotnisko w Stanach Zjednoczonych, z którego można dotrzeć na wszystkie sześć kontynentów. Obecnie staramy się o loty na Antarktydę i mamy 75 dni, aby to zrobić” - mówił burmistrz.

Do 2021 r. nowy terminal międzynarodowy będzie posiadał 10 nowych bramek, 350,000 stóp kwadratowych powierzchni, 15 nowych lokalizacji dla restauracji i sklepów oraz rozbudowany punkt kontroli pasażerów.

W następnym roku zostanie wymieniony system obsługi bagażu, który ma zostać zastąpiony najnowocześniejszym z technologią identyfikacji bagażu.

Z biegiem czasu powstanie nowy garaż parkingowy i hotel, a drogi dojazdowe wyremontowane - choć żaden z tych projektów nie został zatwierdzony przez linie lotnicze, które płacą za projekt rozbudowy O’Hare.

Największą zmianą operacyjną będzie to, że Delta Airlines przeniesie swoje operacje z Terminala 2 do odnowionego międzynarodowego, z którego operują inne linie będące partnerami tego przewoźnika w SkyTeam. Pasażerowie będą się mogli łatwo przesiadać na loty linii KLM, Air France, Korean Air i Aeromexico.

Ostatecznie linie lotnicze United Airlines i American Airlines, dwóch największych przewoźników na O'Hare, przeniosą swoje zagraniczne loty z terminala międzynarodowego na Globalny Terminal.

Ma on obsługiwać ich międzynarodowych partnerów. W przypadku United są to linie skupione w Star Alliance, w tym Lufthansa i All Nippon Airlines. Oznacza to łatwe połączenia z partnerami One World - British Airways i Japan Airlines.

W branży lotniczej posiadanie krajowych i międzynarodowych linii lotniczych w tym samym terminalu jest określane jako "global alliance hub”. Przykładem może być Heathrow Airport w Londynie i Tokyo Narita International Airport. O'Hare stanie się pierwszym takim globalnym hubem partnerskim w USA w 2028 r., kiedy projekt zostanie zakończony.

55-letni Terminal 2 ma zostać zburzony, a w jego miejsce powstać właśnie Globalny Terminal z większymi halami odprawy i nowymi bramkami, aby pomieścić większe samoloty.

W ramach potencjalnej transakcji z liniami lotniczymi zostaną też zbudowane dwie nowe hale - określane w projekcie jako Satelita 1 i Satelita 2, które mają być połączone z nowym Globalnym Terminalem podziemnym tunelem dla pieszych.

Wraz z budową nowych hali i bramek, samoloty, które obsługiwane są obecnie przy Terminalu 2, zostałyby przeniesione do hali satelitarnej i rozbudowanego terminala międzynarodowego. Szczegóły rozmieszczenia odprawy konkretnych linii lotniczych są nadal przedmiotem negocjacji.

Ilość miejsc do parkowania samolotów przy bramkach zwiększyłaby się o 25 procent, a całkowita liczba bramek wzrosłaby z 185 obecnie do około 220 po zakończeniu projektu.

Władze miasta obliczają, że dzięki realizacji tego projektu, liczba osób korzystających z O’Hare zwiększy się z 78 milionów w 2016 roku do 100 milionów w 2026 roku.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location