----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Emanuel zarobił 554 tysiące dolarów w 2017 roku – to zdecydowanie jego najwyższy dochód od czasu objęcia urzędu – wynika z nowo opublikowanego zeznania podatkowego burmistrza.

Oprócz swojej pensji w wysokości $201,000 Emanuel zadeklarował kolejne $353,000 z odsetek, dywidend i zysków kapitałowych z inwestycji. Burmistrz skorzystał z odpisów podatkowych na sumę 104 tysięcy i zapłacił 118 tysięcy dolarów podatków.

Rahm Emanuel opublikował swoje rozliczenie podatkowe w odpowiedzi na coroczny wniosek Chicago Tribune. Burmistrz ujawnił swoją pełną dokumentację podatkową z ostatnich 13 lat, od 2005 roku.

W ciągu pierwszych sześciu lat na stanowisku burmistrza, Emanuel zarabiał średnio około 365,000 rocznie. Najwięcej w 2015 roku - $389,000. Jego dochody w 2017 roku stanowiły wzrost o 189,000 w stosunku do wcześniejszej średniej. Emanuel rozliczał się wspólnie z żoną, Amy Rule, która na rozliczeniu figurowała jako gospodyni domowa i nie odnotowała żadnych dochodów. Para twierdzi, że ich trójka dzieci uczęszczających do college znajduje się na ich utrzymaniu.

Przejrzystość finansowa stałą się ważną kwestią politycznego wyścigu o zastąpienie Emanuela na stanowisku burmistrza, ponieważ niektórzy kandydaci krytykowali innych za nieujawnienie swoich zeznań podatkowych.

1 listopada dziennik Chicago Tribune poprosił 16 kandydatów o ich pełne zeznania podatkowe za ostatnie cztery lata. Do tej pory tylko sześciu z nich ujawniło swoje pełne rozliczenia: Paul Vallas, Lori Lightfoot, Toni Preckwinkle, Susana Mendoza, LaShawn Ford i Dorothy Brown. Gery Chico opublikował dwie pierwsze strony swojego formularza 1040 na cztery lata, podczas gdy Daley opublikował te dwie strony tylko za rok 2017.

Kandydaci, którzy odmówili wydania zeznań podatkowych to Willie Wilson, Garry McCarthy, Neal Sales-Griffin, Ja’Mal Green, Amara Enyia, Bob Fioretti, John Kozlar i Jerry Joyce Jr.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location