Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Stojaki z ofertą biznesów czy menu restauracji i barów znajdujące się na chodnikach przed lokalami nie są zgodne z obowiązującym od 1994 roku prawem. Radni mogą jednak wkrótce zmienić te przepisy.

Tak często ignorowane rozporządzenie, które zakazuje ustawiania tablic na stojakach na chodnikach, wprowadzono w celu usunięcia "wizualnego bałaganu" i "utrudniania ruchu pieszego".

Od początku ubiegłego roku miasto wystawiło 35 mandatów firmom za umieszczanie tablic przed ich biznesami, dzięki którym wpłynęło $135,887 - podał Departament ds. Gospodarczych i Ochrony Konsumentów.

Rada Biznesu ds. Małych Przedsiębiorstw (SBAC) i inne grupy biznesowe poruszyły tę kwestię po zgłoszeniu skarg ze strony członków na niespójne egzekwowanie istniejącego rozporządzenia.

"Właściciele małych firm chcą prowadzić swój biznes zgodnie z miejskim “kodem”. Po prostu potrzebują jasnych regulacji, aby się do nich dostosować, a następnie skupić się na rozwijaniu i prowadzeniu swojej działalności" - stwierdziła w wydanym oświadczeniu rzeczniczka SBAC, Kimberly Brisky.

Zgodnie z zaproponowanym nowym rozporządzeniem właściciele biznesów zapłaciliby $250 za dwuletnie pozwolenie i przedstawili BACP informacje na temat projektu i rozmieszczenia znaku.

Osoby naruszające prawo powinny być karane grzywną w wysokości do $500 - zaproponował radny z 32. okręgu Scott Waguespack. Zwrócił uwagę na utrudnienia dla osób niepełnosprawnych, dla których obecność stojaków z reklamami może stanowić dodatkową barierę.

Powoływał się na sytuację w jego północnej dzielnicy w rejonach, gdzie znajduje się ciąg butików z odzieżą i modnych restauracji.

Właściciele firm i pracownicy 10 sklepów, które reklamują swoją ofertę na tablicach wystawionych przy Damen Avenue, twierdzili w rozmowie z dziennikarzem "Chicago Tribune", że nie wiedzieli o tych przepisach. Jeden z nich, który pozostał anonimowy, oświadczył, że wiedział o zakazie, ale zdecydował się zaryzykować.

Właściciele biznesów twierdzą, że stojakowe reklamy pomagają w przyciąganiu klientów, zwłaszcza w przypadku tymczasowych promocji. Na przykład w miesiącach letnich Mindy's Hot Chocolate, restauracja przy 1747 N. Damen, reklamuje swoją mrożoną czekoladę.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location