----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Liczba uratowanych kotów w schronisku Animal Care and Control w Chicago osiągnęła 300 sztuk na początku tego tygodnia, powodując, że nad niektórymi zwierzętami zawisła groźba eutanazji, jeśli tymczasowe domy dla nich nie zostaną szybko znalezione.

Populacja kotów w schronisku jest najwyższa w tym roku, ale stanowi to normę pod koniec lata, kiedy zwierzęta wydają na świat swoje drugie lub trzecie (i ostatnie) mioty w sezonie.

Chociaż CACC zwykle radzi sobie ze zwiększającą się liczbą kotów pod koniec sierpnia i na początku września, w tym roku stanowi to wyjątkowe wyzwanie, ponieważ schronisko przygotowuje się na rozpoczęcie prac związanych z modernizacją oddziału medycznego. Oznacza to, że pracownicy mają mniej miejsca na przyjęcie napływającej fali zwierząt.

„Schronisko jest pełne kotów i kociąt i pilnie potrzebuje tymczasowych domów” – poinformowało CACC w pisie na swojej stronie Facebook w środę. „Niektóre są tak młode, że muszą być karmione butelką, inne wychodzą z chorób, są w podeszłym wieku lub są bardzo zestresowane i nie radzą sobie zbyt dobrze w warunkach schroniska”.

W czwartek wolontariusze CACC ustawili tymczasowe schronienie dla prawie 70 kotów w najgorszym stanie, ze względu na wiek lub zdrowie. Poprzez swoich wolontariuszy Animal Care and Control zarządza domami tymczasowymi poprzez sieć schronisk i organizacji partnerskich.

„Spotkaliśmy się z ogromną reakcją” – powiedział Mike Ryan, wolontariusz z CACC. „Jednak nasze możliwości są ograniczone”.

Osoby zainteresowane stałą lub tymczasową opieką nad kotem, powinni skontaktować się ze schroniskiem, pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Na stronie Facebook: https://www.facebook.com/CaccCatsTransferTeam znajdują informacje na temat zwierząt szukających domów tymczasowych. Lista kotów i psów dostępnych do adopcji na stronie: http://petharbor.com/chicago.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location