----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Przybywa elektrowni słonecznych w Illinois. Niektóre projekty jednak nie znajdują poparcia mieszkańców.

Od Evanston przez Oak Park po powiat Will lokalne władze stawiają na energię słoneczną. W Aurorze, drugim co do wielkości mieście w Illinois, niektórzy zwolennicy postrzegają energię słoneczną jako część ich wizji, aby uzyskać połowę całej energii z odnawialnych źródeł w ciągu około 10 lat.

Prawo stanowe, które weszło w życie w 2017 roku, może całkowicie zmienić sposób, w jaki właściciele domów, firmy i mieszkańcy będą kupować energię elektryczną.

"To rewolucja energetyczna" - powiedział Sam Bluemer, specjalista ds. oszczędzania i konserwacji energii w powiecie Will.

Projekty związane z energią słoneczną napotykają też na wyzwania logistyczne i sprzeciw mieszkańców. Proponowane inwestycje w Plato Township na północnym zachodzie powiatu Kane i Yorkville budzą wątpliwości ze względu na ich położenie.

Kumar Jensen, koordynator zrównoważonego rozwoju w Urzędzie Miasta Evanston, uważa, że miasta mogą mieć przepisy, które nieumyślnie ograniczają możliwości instalacji paneli słonecznych właścicielom domów lub firm.

Pod koniec 2018 r. większość energii elektrycznej w Illinois pochodziła z elektrowni nuklearnych czy tych zasilanych węglem - wynika z danych federalnych.

Niektóre przedmieścia już podjęły kroki w celu wsparcia produkcji energii słonecznej, zachwalając korzyści finansowe i miejsca pracy. Evanston uchwaliło plan działań na rzecz klimatu, w którym wezwano między innymi do tego, by miasto w 100 procentach wykorzystywało odnawialną energię do 2030 roku, skupiając się na energii słonecznej.

Inny proponowany projekt w Yorkville zakłada budowę paneli słonecznych na 9 akrach w Blackberry Township w zachodniej części powiatu Will. W Naperville trwają prace nad parkiem, którego obiekty byłyby zasilane panelami słonecznymi na dachu sąsiedniego centrum miasta. W planach jest także sprzedaż dodatkowej energii elektrycznej produkowanej przez panele .

W powiecie Will zatwierdzono 17 zezwoleń na farmy słoneczne, a także plany dotyczące edukacji w zakresie wykorzystania energii słonecznej i programu jej zakupów.

Jednak w Oak Park, gdzie duże drzewa otaczają zabytkowe domy, pojawią się wyzwania dla projektów związanych z instalacją paneli słonecznych - powiedział Mindy Agnew, koordynator ds. zrównoważonego rozwoju w tym mieście.

Wzrost produkcji energii słonecznej jest częścią założeń ustawy, która weszła w życie w 2017 r. W ramach tego ustawodawstwa stworzono nowe programy i zachęty związane z energią słoneczną. Na przykład deweloperzy mogą wziąć udział w loterii na przełomie stycznia , aby otrzymać kredyty. Projekty dotyczą instalacji w budynkach mieszkalnych lub komercyjnych.

Brandon Leavitt, który jest właścicielem firmy Solar Service z siedzibą w Niles i od dziesięcioleci zajmuje się instalacją paneli słonecznych, częściowo przypisuje to korzystnym stanowym regulacjom, ulepszeniom technologii słonecznej i zmniejszeniem kosztów.

Kilka miast, w tym Aurora, Evanston, Oak Park, oraz powiat Will County, otrzymało najwyższe oceny w ramach krajowego programu rozwoju energii słonecznej.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location