----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Protestujący pracownicy hotelowi opuścili linię pikiety w czwartek i pomaszerowali na Michigan Avenue.

Wiec protestacyjny rozpoczął się na Ogden Park Plaza, w pobliżu Sheratona, a pracownicy przemaszerowali po Michigan Avenue na północ aż do Oak Street, niosąc transparenty i skandując popularne hasła. Protestujący domagają się całorocznego ubezpieczenia zdrowotnego, obejmującego pracowników wysłanych na przymusowe zwolnienia w wolniejszym dla biznesu okresie. Związek walczy również o wyższe zarobki, rozsądny zakres obowiązków i dni chorobowe, do wykorzystania na wizyty u lekarzy.

Hotel Hyatt opublikował następujące oświadczenie w związku ze strajkiem:

„Jesteśmy rozczarowani tym, że UNITE HERE Local 1 zdecydował się rozpocząć strajk na tak wczesnym etapie. Hyatt i Local 1 nie znajdują się w impasie w żadnej kwestii. W rzeczywistości Hyatt i Local 1 przeprowadziły wcześniej zaplanowane sesje negocjacyjne w tym tygodniu, a związek wciąż dokonuje przeglądu propozycji i odpowiedzi przedstawicieli Hyatt. Benefity i zarobki naszych pracowników pozostają niezmienione w czasie, gdy negocjujemy nową umowę.

Nasi pracownicy są sercem naszej firmy i szanujemy ich prawo do wyrażania swoich opinii. Wielu z nich pracuje, a hotele Hyatt kontynuują swoją działalność i są zaangażowane w dostarczenie gościom najlepszej jakości usług.

Hyatt i UNITE HERE już w tym roku zawarły umowy na innych rynkach i będziemy kontynuować negocjacje w dobrej wierze w Chicago, aby osiągnąć uczciwe porozumienie.

Hotele Hyatt w Chicago, podobnie jak w całym kraju, oferują swoim pracownikom konkurencyjne płace i świadczenia, w tym kompleksową opiekę zdrowotną, różne inicjatywy i hojne odprawy emerytalne. Pozostajemy zaangażowani w promowanie bezpiecznego, integracyjnego miejsca pracy (…). Naszym celem jest dbanie o ludzi, aby mogli osiągać jak najlepsze wyniki, a dobro naszych pracowników jest naszym priorytetem”.

W piątek strajk rozpoczęli pracownicy 25 chicagowskich hoteli, a w poniedziałek dołączył kolejny.

Co najmniej dwie odbywające się w Chicago konferencje musiały zostać przeniesione w inne miejsca z powodu odbywającego się strajku.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location