----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

To, że pracujesz w firmie Amazon, nie oznacza, że masz gwarancję sześciocyfrowej wypłaty.

Amazon ujawnił w środę, że mediana zarobków pracowników (wartość dzieląca wszystkie dane na pół. Poniżej i powyżej mediany znajduje się dokładnie po 50% danych) wyniosła zaledwie $28,446 w 2017 roku. Innymi słowy, połowa pracowników Amazona zarabia mniej.

Cyfry te zostały udostępnione w ramach nowej zasady wprowadzonej przez Komisję Papierów Wartościowych, w celu ujawnienia współczynnika płac pomiędzy dyrektorami generalnymi a ogółem pracowników.

Jeff Bezos, dyrektor generalny Amazon i najbogatszy człowiek na świecie, otrzymał w zeszłym roku całkowite wynagrodzenie w wysokości $1.68 miliona, czyli 59 razy więcej niż średnio zarabia pracownik jego firmy.

Firma Amazon poinformowała w wydanym oświadczeniu, że mediana zarobków obejmuje „prace w niepełnym wymiarze godzin, prace na cały etat, a także prace sezonowe w ponad 50 krajach”.

„W USA średnie godzinowe wynagrodzenie pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze godzin, wliczając udziały i bonusy motywacyjne, wynosi ponad 15 dolarów na godzinę nie licząc nadgodzin”. Amazon podkreślił także inne korzyści, takie jak plany zdrowotne, szkolenia zawodowe i „hojny urlop rodzicielski”.

Amazon zatrudnia obecnie ponad pół miliona pracowników na całym świecie, w dużej mierze dzięki poważnym inwestycjom w centra realizacji zamówień, a także przejęciu firmy Whole Foods, wartemu 13.7 miliardów dolarów, gdzie zatrudnionych było pkoło 87,000 pracowników w momencie ogłoszenia transakcji.

Bezos poinformował akcjonariuszy w środę, że w ubiegłym roku stworzył ponad 130,000 miejsc pracy, nie licząc przejęć. Te nowe miejsca pracy „obejmują szeroki zakres zawodów, od naukowców zajmujących się sztuczną inteligencją, do pracowników pakujących produkty".

Średnia pensja inżynierów oprogramowania w Amazon przekracza $100,000 – według danych PayScale, usługi zajmującej się porównywaniem wynagrodzeń.

Dla porównania, pełnoetatowy pracownik magazynu w jednym z centrów obsługi Amazon w New Jersey może zarabiać $13.85 na godzinę, zgodnie z aktualną ofertą pracy.

100 milionów subskrybentów

Jeff Bezos poinformował w ubiegłą środę, że Amazon ma ponad 100 milionów subskrybentów Amazon Prime na całym świecie. Poprzednie szacunki analityków pozwoliły ustalić, że w 2017 roku liczba ta wynosiła 90 milionów.

Rozpoczęty 13 lat temu Amazon Prime to comiesięczny lub roczny program członkowski firmy. Obejmuje takie korzyści jak bezpłatna dostawa, ściąganie muzyki i filmów oraz bezpłatne e-booki. Prime kosztuje 99 dolarów rocznie lub $12.99 miesięcznie w Stanach Zjednoczonych, przy podobnych cenach za członkostwo w 15 innych krajach.

Opłaty te są jednym ze sposobów, w jaki Amazon zarabia na programie. W ubiegłym roku firma wysłała ponad 5 miliardów towarów przez Amazon Prime. Ponad połowa artykułów sprzedawanych przez Amazon pochodzi teraz od sprzedawców zewnętrznych. Jednak własne towary firmy również dobrze się sprzedają – uważa Bezos, który powiedział, że ubiegły rok był najlepszy pod względem sprzedaży urządzeń Amazon, takich jak Echo czy Fire.

Liczba osób zapisanych do Amazon Prime wciąż rośnie. W 2017 roku przybyło więcej nowych członków niż w poprzednich latach.

Bezos zakończył swoje oświadczenie przedstawiając kilka rad, jak skutecznie prowadzić firmę. Kluczem jest „posiadanie wysokich standardów”.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location