----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Departament ds. dzieci i rodziny ma nowego dyrektora, który rozpoczął pracę w poniedziałek oraz otrzymał nowe centrum szkoleniowe. W dalszym ciągu jednak nie udało się wyjaśnić zaniedbań, które zakończyły się śmiercią dwuletniego Ja’hira Gibbonsa.

Pojawiły się jednak nowe szczegóły dotyczące jakości szkoleń niektórych pracowników DCFS.

„Są tacy, którzy potrzebują nowych szkoleń” – powiedział gubernator JB Pritzker. „Jest wielu, którzy nigdy nie przeszli prawdziwego szkolenia, z wyjątkiem tego, że zostali przydzieleni do pracy z kilkoma innymi śledczymi lub pracownikami prowadzącymi sprawy, i tak się nauczyli, w pośpiechu lub zupełnie bez żadnego przygotowania”.

To bardzo niepokojące stwierdzenie, zważywszy, że działania pracownika znalazły się w centrum dochodzenia po śmierci dwuletniego Ja’hira, który został śmiertelnie pobity przez chłopaka swojej matki.

Rodzina Ja’hira znajdowała się pod aktywnym nadzorem pracownika społecznego zakontraktowanego przez DCFS, który rzekomo skłamał na temat tego, że widział chłopca, w raporcie przygotowanym dwa dni przez śmiercią dziecka.

Przerażająca historia zamordowanego chłopca spowodowała dialog na temat niezbędnych zmian w departamencie.

Poniedziałek był pierwszym dniem Marca Smitha jako dyrektora DCFS. Podczas otwarcia nowego centrum szkoleniowego dla DCFS w Englewood, powiedział on: „Bardzo ważne jest, abyśmy skupili się na szkoleniu i wspieraniu pracowników zajmujących się tymi sprawami”.

Nowy dyrektor nie komentował żadnych niepowodzeń, które przyczyniły się do jego objęcia tego stanowiska.

„Będzie to rodzaj partnerstwa, w które musimy angażować inne agencje stanowe” – powiedział na temat działań i zmian w departamencie. 

Nowe centrum szkoleniowe Departamentu ds. Dzieci i rodziny w Englewood zostało zaprojektowane w celu zapewnienia lepszej edukacji pracowników prowadzących sprawy i śledczych. Wcześniej musieli oni podróżować do Springfield, aby odbyć tę część szkolenia, które miało im dać możliwość przepracowania różnych scenariuszy tego, co może ich spotkać w czasie pracy.

Gubernator Pritzker zwiedził nowe centrum położone przy skrzyżowaniu ulic 62nd i Emerald w poniedziałek.

„To wszystko jest częścią wysiłków podejmowanych przez DCFS i moją administrację, w celu ulepszenia szkoleń i upewnienia się, że wysyłamy do pracy najlepszych i najlepiej wyszkolonych pracowników” – powiedział.

Centrum symulacji ma kilka pomieszczeń, które odzwierciedlają różne środowiska – takie jak rodzinny salon lub gabinet lekarski – w których pracownicy zajmujący się przypadkami, mogą sprawdzić się i przygotować się na realne warunki, nauczyć, jak rozmawiać z dziećmi i rodzicami w trudnym środowisku”.

Pritzker nakazał dokonanie przeglądu zasad DCFS w ubiegłym miesiącu i mianował nowego dyrektora wykonawczego. Inspektor generalny departamentu stwierdził, iż 98 dzieci przebywających pod opieką DCFS zmarło w ciągu ostatnich dwóch lat. Gubernator chce zobaczyć znaczące zmiany w DCFS i będzie dążyć do zatrudnienia większej ilości pracowników.

„Nie ma tam wystarczającej ilości pracowników, departament jest przytłoczony zbyt dużą ilością spraw” – powiedział, dodając, iż zalecenia przygotowane na podstawie niezależnego przeglądu, który zamówił, będą podlegać ciągłym zmianom. Na razie biuro nie otrzymało jeszcze żadnych zaleceń.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location