----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Słownik Tematyczny Branży Nieruchomości w Ameryce, część 376

FHA MORTGAGE INSURANCE FOR CONDOMINIUM UNITS - SECTION 234 (c) – ubezpieczenie pożyczki FHA 234 (c) na kondominium: program FHA ubezpieczający pożyczki na zakup mieszkania typu kondominium. Osiedle mieszkaniowe musi być zaaprobowane przez FHA (lista osiedli spełniających kryteria FHA znajduje się na stronie internetowej pod adresem http://bit.ly/6DUAN).

FHA MORTGAGE INSURANCE PREMIUM (w skrócie MIP) – stawka ubezpieczeniowa w pożyczce typu FHA: w przeciwieństwie do pożyczek konwencjonalnych, pożyczki FHA nie wymagają wysokiej wpłaty własnego udziału (downpayment), jak również nie muszą spełniać surowych wymogów dotyczących świetnej historii kredytowej pożyczkobiorcy i obliczania proporcji jego dochodów do wydatków. Dla banków takie pożyczki stanowiłyby wysokie ryzyko, gdyby nie były w żaden sposób ubezpieczone na wypadek niewywiązania się pożyczkobiorcy ze spłat (default). Za pokrycie kosztów ubezpieczenia MPI odpowiedzialny jest pożyczkobiorca. Stawka MPI stanowi zwykle 1.5% od sumy pożyczki w postaci jednorazowej opłaty przy zamknięciu transakcji oraz 0.5% od sumy pożyczki rocznie naliczanej do miesięcznych spłat. W większości przypadków, opłaty stawki ubezpieczeniowej nie są wymagane po 5 latach lub kiedy suma pożyczki, która pozostała do spłacenia, stanowi 78% wartości nieruchomości. MIP nie należy mylić z PMI (private mortgage insurance), które jest prywatnym ubezpieczeniem pożyczki hipotecznej chroniącym bank na wypadek zaniedbania spłat przez dłużnika, i jest wymagane, kiedy wpłata własna jest niższa niż 20% ceny sprzedaży (sales price), innymi słowy kiedy współczynnik pożyczki hipotecznej do wartości nieruchomości (loan-to-value ratio) wynosi ponad 80%.   

INTEREST – odsetki, oprocentowanie: opłata za korzystanie z pożyczonych pieniędzy. Przykładowo, całkowita suma odsetek od stałej 30-letniej pożyczki hipotecznej na sumę $200,000 oprocentowanej na 7% wynosi około $279,000. Suma odsetek od pożyczki hipotecznej może być odliczona od dochodu pożyczkobiorcy w corocznym rozliczeniu podatkowym.

INTEREST-ONLY MORTGAGE – pożyczka hipoteczna typu „tylko odsetki”: rodzaj niezamortyzowanej pożyczki, która wymaga ratalnych spłat odsetek (interest) przez określony okres. Sumę główną pożyczki (principal) pożyczkobiorca zobowiązany jest zapłacić po upływie terminu pożyczki.

INTERNATIONAL-STYLE HOUSE – dom w stylu międzynarodowym: dom w modernistycznym stylu architektonicznym, który został zapoczątkowany w Europie w latach 20-ych ubiegłego wieku i miał wpływ na amerykańską architekturę po przybyciu do USA w latach 30-ych przedstawicieli tego nurtu; cechy charakterystyczne to m.in.: prosta konstrukcja, brak jakichkolwiek elementów dekoracyjnych, płaski dach, rzędy okien, oraz gładka i jednolita elewacja.  

ITALIAN VILLA – włoska willa: dom w stylu włoskim, dwu lub trzykondygnacyjny, zwykle murowany, z ładodnie opadającym dachem (low pitched roof); najbardziej charakterystyczna cecha to wystające szerokie okapy dachu (eaves) ozdobione wspornikami (brackets).

IMMOBILITY – nieruchomość, niemobilność: geograficzne położenie danej nieruchomości jest ustalone na zawsze i nigdy nie może być fizycznie zmienione. Jeśli nasz piękny dom znajduje się w niezbyt interesującej okolicy, niestety nic nie jesteśmy w stanie na to poradzić.   

INDESTRUCTIBILITY – niezniszczalność: nawet jeśli pożar, powódź, trzęsienie ziemi lub jakikolwiek inny kataklizm doszczętnie zniszczy dom, nieruchomość w podstawowym tego słowa znaczniu pozostaje niezniszczalna. Zniszczeniu ulegają jedynie „ulepszenia” („improvements”), które nie stanowią najważniejszej części nieruchomości.

Zbigniew Pieńkowski – magister filologii angielskiej ze specjalizacją w kulturoznawstwie amerykańskim (Uniwersytet Warszawski, 1994 rok). Tłumacz zawodowy z 20-letnim doświadczeniem. Realtor®, Real Estate Managing Broker, właściciel firmy Caret Realty Inc. Od 2004 roku służy pomocą przy kupnie, sprzedaży oraz najmie nieruchomości.
Tel.: 773-719-3645 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.        
Web: www.CaretRealty.com

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location