----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Zaledwie kilka miesięcy po tym, jak w sklepach Toys ‘R’ przeprowadzono gigantyczne wyprzedaże i zamknięto wszystkie lokalizacje, pojawiła się szansa na powrót na rynek kultowego sklepu z zabawkami.  

Wall Street Journal poinformowało we wtorek, że kredytodawcy, którzy są teraz właścicielami firmy, odwołali plany przeprowadzenia licytacji. Z dokumentów sądowych wynika, że podczas gdy wpłynęły oferty kupna na aktywa firmy, w tym nazwę Toys ‘R’ Us, Babies ‘R’ Us, Goeffrey the Giraffe oraz powiązanych domen internetowych, wstrzymano się z ich sprzedażą.

W komunikacie prasowym pojawiła się informacja, że planowane jest przejęcie aktywów przez grupę inwestorów kierowanych by Geoffrey, LLC. Przejście firmy do jej nowych właścicieli musi być zatwierdzone przez sąd ds. bankructw Stanów Zjednoczonych.

Czy to oznacza, że sklepy wkrótce zostaną ponownie otwarte?

Nowi właściciele Geoffrey LlC twierdzą, że „aktywnie współpracują z potencjalnymi partnerami w celu opracowania pomysłów na nowe sklepy Toys ‘R’ Us i Babies ‘R’ Us w USA oraz poza granicami kraju, które mogą przywrócić te kultowe marki w nowy i przemyślany sposób”.  

Firma Toys ‘R’ Us decyzję o likwidacji sklepów ogłosiła w marcu, a pracę ostatecznie straciło ponad 30,000 osób. Odpowiadając na upadek największej sieci zabawek, firmy takie jak Walmart, podjęły agresywne kroki, by zapełnić pojawiającą się lukę. Firma ogłosiła na początku września, że planuje zwiększyć asortyment zabawek we wszystkich swoich sklepach o 30 procent, a na stronach internetowych nawet o 40. Inni rywale na rynku, tacy jak sklepy JC Penny czy Kohls, również ogłosili palny ulepszenia swojej oferty. Party City zapowiedziało otwarcie 50 tymczasowych (pop up) sklepów z zabawkami.

Amazon również przygotowuje się do większego udziału w rynku zabawek w nadchodzącym sezonie świątecznym.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location