----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W minioną niedzielę miała miejsce uroczystość nadania nazwy honorowej odcinkowi ulicy Harlem przy skrzyżowaniu z ulicą Belmont, która od 22 października nazywa się Powiśle Dąbrowskie Way. W uroczystości przygotowanej z inicjatywy Bogdana Doli przez biuro radnego 29. Okręgu, Chrisa Taliaferro, uczestniczył konsul Piotr Semeniuk oraz starosta powiatu Dąbrowa Tarnowska Tadeusz Kwiatkowski z małżonką, miejscowi aldermani oraz burmistrzowie okolicznych miasteczek. „Odsłoniliśmy tablicę z nazwą ulicy Powiśle Dąbrowskie Way. Jesteśmy teraz tutaj tacy bardziej namacalni i rozpoznawalni. Myślę, że Polacy pochodzący z Dąbrowy Tarnowskiej, z Powiśla Dąbrowskiego będą się czuli jak u siebie w domu” – powiedział starosta.

Uroczystość rozpoczęła się od udziału w mszy świętej, którą w kościele pw. św. Williama odprawił proboszcz ks. Ryszard Groń. „Nadanie nazwy ma dla nas wielkie znaczenie. Podkreślamy przede wszystkim to, że jesteśmy częścią tej ziemi. Jesteśmy częścią tej społeczności i zaczynamy wnosić bardzo duże zmiany. Przede wszystkim zmiany kulturowe” – powiedział duszpasterz, który poświęcił odsłoniętą tablicę z nazwą ulicy.

„Historia dzieje się na naszych oczach. To będzie symbol naszego miasta widoczny dla wszystkich mieszkańców Chicago” – powiedziała pochodząca z Brnika koło Dąbrowy Tarnowskiej Bożena Kusior.

Ulica Powiśle Dąbrowskie Way jest piątą z kolei, która otrzymała polską nazwę. W przygotowaniu są kolejne propozycje.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Skomentuj artykul jako pierwszy

Skomentuj

Komentuj jako gosc. Sign up or login to your account.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location