Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Władze powiatu Cook chcą, by energia słoneczna stała się tańsza i bardziej dostępna dla mieszkańców.

W tym celu nawiązano współpracę z Midwest Renewable Energy Association (MREA) i Citizens Utility Board. W ramach programu Solarize Chicagoland mieszkańcy powiatu Cook, DuPage, Kane i Will będą mieli dostęp do energii słonecznej.

Celem programu jest znaczne obniżenie kosztów instalacji solarnej w domach. Im więcej osób będzie w nim uczestniczyło, tym niższe będą ceny dla uczestników.

Po zakupie przez członków grupy łącznie 50 kW, wszyscy otrzymują dodatkową obniżkę ceny. Podobnie jest w przypadku nabycia 150 kW i 250 kW. Największa redukcja cen oferowana jest powyżej 500 kW.

Więcej informacji na temat programu Solarize Chicagoland można uzyskać podczas organizowanych spotkań w ramach Solar Power Hour. Te bezpłatne sesje informacyjne odbywać się będą przez całe lato. Harmonogram znajduje się na stronie www.solarizechicagoland.com.

Mieszkańcy mogą uzyskać bezpłatną wycenę instalacji paneli słonecznych. Do programu można się zgłaszać do 30 września 2019 r.

Specjalne ceny w ramach tego programu będą dostępne dla co najmniej 150 właścicieli domów. Pozostali będą się mogli wpisać na listę oczekujących.

Więcej informacji na temat programu dostępnych jest na stronie www.solarizechicago.com. Można także w tej sprawie skontaktować się z Christiną Uzzo z Citizens Utility Board - mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 312-292-5871.

W ostatnich latach w Illinois przybyło też elektrowni słonecznych. Niektóre przedmieścia już podjęły kroki w celu wsparcia produkcji energii słonecznej, zachwalając korzyści finansowe i miejsca pracy. 

Evanston uchwaliło plan działań na rzecz klimatu, w którym wezwano między innymi, by miasto w 100 procentach wykorzystywało odnawialną energię do 2030 roku, skupiając się na energii słonecznej.

W powiecie Will zatwierdzono 17 zezwoleń na farmy słoneczne, a także plany dotyczące edukacji w zakresie wykorzystania energii słonecznej i programu jej zakupów.

Wzrost produkcji energii słonecznej jest częścią założeń ustawy, która weszła w życie w 2017 r. W ramach tego ustawodawstwa stworzono nowe programy i zachęty związane z energią słoneczną.

Brandon Leavitt, który jest właścicielem firmy Solar Service z siedzibą w Niles i od dziesięcioleci zajmuje się instalacją paneli słonecznych, częściowo przypisuje to korzystnym stanowym regulacjom, ulepszeniom technologii słonecznej i zmniejszeniem kosztów.

Kilka miast, w tym Aurora, Evanston, Oak Park, oraz powiat Will, otrzymało najwyższe oceny w ramach krajowego programu rozwoju energii słonecznej.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location