----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Mieszkanka Chicago, która pomogła znaleźć schronienie dla licznej grupy bezdomnych, przebywających na zewnątrz podczas rekordowych mrozów spowodowanych wirem polarnym, została doceniona w popularnym programie „Ellen Degeneres Show”.

Z pomocą mediów społecznościowych i grupy przyjaciół Candice Payne, deweloperka z Auburn Gresham, była w stanie zarezerwować 72 pokoje na pięć nocy. Pomogła w ten sposób 120 osobom, najbardziej narażonym na niskie temperatury. Payne i jej przyjaciele, właściciele firm z południowej strony miasta, zorganizowali pokoje, jedzenie i ubrania.

Kiedy temperatury w Chicago miały spaść do  20 stopni poniżej zera przez dwa dni z rzędu, kobieta zadzwoniła do swoich współpracowników, zalecając im, aby nie wychodzili z domu. Wtedy też zaczęła się martwić, co stanie się z ludźmi, którzy spędzają dni i noce żyjąc na ulicy. Kobieta postanowiła znaleźć hotel, który przyjąłby dużą liczbę bezdomnych.

„Nikt ich nie chciał” – powiedziała kobieta o dziesiątkach hoteli, do których dzwoniła. „To nie było dobre dla ich biznesu”.

Kiedy w końcu zadzwoniła do Amber Inn w Bronzeville, usłyszała tak. W pierwszym momencie Payne zarezerwowała 20 pokoi hotelowych, płacąc za nie swoją kartą kredytową, ale potrzebowała pomocy w przewiezieniu bezdomnych do wynajętych pokoi. Wtedy postanowiła zamieścić ogłoszenie w mediach społecznościowych, oferując wynagrodzenie osobom, które zdecydują się użyczyć swojego środka transportu. Wkrótce wpłaty finansowe i oferty pomocy zaczęły napływać ze wszystkich stron i przerosly jej oczekiwania.

Dzięki pomocy wolontariuszy kobiecie udało się zarezerwować 72 pokoje hotelowe na pięć kolejnych nocy, zapewniając schronienie 122 osobom.

"Mieliśmy tu grupę różnego rodzaju osób. Mieliśmy kobiety w ciąży, mieliśmy dzieci, osoby niepełnosprawne, takie, które dopiero co wyszły ze szpitala po operacji i zamierzały zostać na ulicy. To było naprawdę przytłaczające”.

Ellen Degeneres podczas programu, do którego została zaproszona, zaskoczyła ją wręczając dwa czeki ufundowane przez Walmart, opiewającymi na łączną sumę 50 tysięcy dolarów.

Payne twierdzi, że wykorzysta pieniądze w swojej nowej organizacji non-profit – Action For a Cause - aby zapewnić tymczasowe i stałe zakwaterowanie dla osób bezdomnych w Chicago. Kobieta planuje zakupić wielomieszkaniowe budynki, wyremontować je i wykorzystać do zapewnienia długoterminowych mieszkań dla najbardziej potrzebujących. Jej organizacja będzie także przekształcać kontenery transportowe w tymczasowe schrony.

Dzięki DeGeneres ma teraz 50 tysięcy dolarów, aby zacząć realizować swój cel. Pomoc bezdomnym jest bardzo osobistą kwestią dla Payne, której chłopak także w pewnym okresie swojego życia był bezdomny.

„Błędne przekonanie na temat ludzi bezdomnych polega na tym, że uważa się ich za leniwych czy takich, którzy nie chcą podjąć pracy. Prawda jest taka, że wielu osobom utrata jednego czeku grozi znalezieniem się w dokładnie takiej samej sytuacji” – powiedziała.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location