----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Grzegorz Leya urodził się w Chicago. Jego ojciec jest dyrektorem kardiologii interwencyjnej szpitalu Loyola, matka jest anestezjologiem.

Uczęszczał do prywatnej szkoły podstawowej Avery Coonley w Downers Grove, która dała mu mocne podstawy edukacyjne, ciekawość intelektualną i wszechstronne wykształcenie w matematyce, przedmiotach ścisłych, sztukach plastycznych i językach oraz sporcie. Od najmłodszych lat Grześ wykazywał niezwykły talent do tenisa i brał udział w wielu turniejach.

Uczęszczał do polskiej szkoły im. św. Faustyny w Lombard, gdzie zdał maturę. Ukończył St. Ignatius College Prep, prestiżową jezuicką szkołę w Chicago, podczas której kontynuował grę w tenisa jako kapitan szkolnej drużyny, pomagając jej wygrać liczne turnieje. W 2008 roku ukończył szkołę jako najlepszy student, tzw. „valedictorian” – absolwent, który wygłasza ostatnie przemówienie na zakończenie nauki.

Następnie rozpoczął studia na słynnym Uniwersytecie Harvard w Bostonie.

Harvard to jeden z najlepszych uniwersytetów na świecie i należy do prestiżowej grupy szkół tzw. „Ligi Bluszczowej”. Znane osoby, które uczyły się na Harvardzie to między innymi Bill Gates, Mark Zuckerberg, John F. Kennedy oraz były prezydent Barack Obama.

Podczas swoich studiów na Harvardzie, Grześ Leya studiował biologię i otrzymywał najwyższe stopnie, kończąc uzyskaniem dyplomu summa cum laude. Był kapitanem klubowej drużyny tenisowej, która zdobyła szóste miejsce w Stanach Zjednoczonych podczas jego trzeciego roku studiów, prezesem Klubu Analityków Finansowych oraz Unii Politycznej na Harvardzie. Pracował w laboratorium prowadzonym przez doktor Joan Brugge, gdzie badał mechanizmy zachorowania na raka piersi.

Po ukończeniu studiów w 2012 r. Grześ zaczął szkołę medyczną na Harvardzie. Podczas studiów medycznych odbywał dodatkowe studia na kierunku biznesu na Harvard Business School. Szansa przyjęcia do tych wybitnych szkół wynosi tylko 5-6% dla najlepszych studentów świata. Poza szpitalem, Grześ był prezydentem klinki da ubogich w Bostonie. Współpracował też z chirurgami nad projektami badając koszty finansowe w opiece medycznej. Grześ zdecydował się podjąć staż na chirurgii sercowo-piersiowej i został wybrany przez Harvard jako najlepszy kandydat. Zaczął swój staż w szpitalu Massachusetts General w czerwcu. Massachusetts General znajduje się w Bostonie i jest jednym z najlepszych szpitali na świecie. Otrzymać staż w tym szpitalu to znaczące osiągniecie. Grzegorz tam będzie tam odbywał staż przez następne 9 lat. Jest niezwykłym i utalentowanym studentem i młodym chirurgiem. 

 

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Kochani ani niewietie jakom radost mjalam przy czytaniu tego artikulu. Bardzo sie tieszylam ze wszystkich oszongniet tego cudowneho, spanialego . Dawam czytam artikul mlodym studentom okolo dla inspiranci, dla informacii a dla utrzymania swojego...

Kochani ani niewietie jakom radost mjalam przy czytaniu tego artikulu. Bardzo sie tieszylam ze wszystkich oszongniet tego cudowneho, spanialego . Dawam czytam artikul mlodym studentom okolo dla inspiranci, dla informacii a dla utrzymania swojego kursu na studiach. Studiach, kdie nie jeden kieruek, ale roznordnost ksztaltujom umiejentnosci osobowosci. Studia owsem nikdy niekonczom, takze zycze duzo pasji dla zitia, ludi a mondrosti.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Wow piekna postac mlodeko czlowieka i do tego z pochodzenia Polaka. Moje gratulacje.

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location