----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Ponad 500 absolwentów z polskich liceów odebrało dyplomy ukończenia szkoły średniej. Uroczystość odbyła się w bazylice pw. św. Jacka. Mszę św. w intencji absolwentów, pedagogów i rodziców w asyście polonijnych duszpasterzy odprawił kapelan Zrzeszenia Nauczycieli Polskich, o. Marek Janowski.

W duszpasterskim przesłaniu skierowanym do młodzieży ks. kapelan z uznaniem mówił o zaangażowaniu młodzieży i rodziców w naukę języka polskiego, historii i geografii Polski. „To jest powód do wielkiej dumy, radości i wdzięczności. Jesteśmy wdzięczni, bo ta młodzież jest bardzo konkretnym i realnym dobrem dla Polonii amerykańskiej”. Gratulacje i życzenia młodzieży oraz rodzicom i pedagogom złożył konsul generalny RP Piotr Janicki, który zaprosił wszystkich do udziału w spotkaniu Polonii z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, które odbędzie się w sobotę 19 maja o godzinie 12 w południe.

Składając życzenia prezes Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce Ewa Koch, stwierdziła, że młodzież jest znakomita. Wyraziła nadzieję, że zdobytą wiedzę absolwenci potrafią i będą chcieli wykorzystać w późniejszym życiu. „Ważne, żeby oni zdawali sobie sprawę z tego, jaką oni są ważną częścią naszej polskiej społeczności nie tylko tutaj, ale na całym świecie”.

Uroczystość pod egidą Zrzeszenia Nauczycieli Polskich przygotowała szkoła im. św. Marii Małgorzaty z Algonquin, która w tym roku była także organizatorem Studniówki. Dyrektor szkoły Tadeusz Młynek gratulując młodzieży ukończenia szkoły życzył, aby nigdy nie zapomnieli przygody z polską szkołą, którą ukończyli w szczególnym dla Polski roku – roku upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W imieniu uczniów podziękowania nauczycielom i rodzicom złożyła Marta Krakowski. Oprawę muzyczną zapewnili młodzi muzycy z Akademii PaSO.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Skomentuj artykul jako pierwszy

Skomentuj

Komentuj jako gosc. Sign up or login to your account.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location