----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W pierwszą niedzielę stycznia na opłatkowym spotkaniu w kaplicy ojców jezuitów przy ulicy Avers spotkała się kilkudziesięcioosobowa grupa przedstawicieli polonijnej prasy, radia i telewizji. Medialny „Opłatek” przy wsparciu ojców jezuitów zorganizowało Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w Ameryce. Mszę św. w intencji pracowników mediów polonijnych i środowiska artystycznego odprawił o. Krzysztof Nowak w asyście franciszkanina, o. Romana Deyny.

Po mszy świętej odbyło się spotkanie opłatkowe. Składając uczestnikom życzenia noworoczne prezes stowarzyszenia Zbigniew Banaś powiedział, że obok złożenia sobie powinszowań jest to również okazja do lepszego wzajemnego poznania się i środowiskowej integracji. Prezes zaprosił osoby, które nie są członkami stowarzyszenia do wstąpienia w jego szeregi i włączenie się w działalność tej najmłodszej polonijnej organizacji branżowej. Prezes podziękował ojcom jezuitom za przyjęcie przedstawicieli mediów pod swój dach i sprawowanie najświętszej ofiary w ich intencji.

Okolicznościowe przyjęcie, które zakończyło dziennikarskie kolędowanie było możliwe dzięki hojności właścicieli delikatesów „Montrose Food Mart & Deli”, „Kasia’s Deli”, sali bankietowej Jolly Inn, firmy „United Imports” oraz stowarzyszenia i ojców jezuitów. Słowa podziękowania za pomoc w przygotowaniu sali, transporcie oraz serwowaniu potraw należą się Teresie Stelmaszczyk, Barbarze Kożuchowskiej, ojcu Romanowi Deynie oraz Andrzejowi Brachowi, którzy wsparli organizacyjne poczynania autora niniejszej informacji, który miał przyjemność bycia gospodarzem opłatkowego spotkania.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location