----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Letnim piknikiem rozpoczęła swoją działalność nowa polonijna organizacja, skupiająca byłych mieszkańców Bieszczad oraz sympatyków tego uroczego zakątka Polski. Zorganizowana w Dniu Niepodległości impreza miała charakter charytatywny.

O powołaniu do życia Klubu Bieszczady mówiła na polanie nr 13 w parku Schiller Woods inicjatorka przedsięwzięcia, Violetta Mazur: “Chcemy wypromować wśród Polonii ten piękny region Podkarpacia z Bieszczadami w roli głównej. To jeden z najpiękniejszych, a zarazem najuboższych rejonów Polski. Zakładając Klub Bieszczady, wzięliśmy sobie za cel pomagać najbardziej potrzebującym”.

Dochód z pikniku przeznaczono na wsparcie 22-letniego Mateusza Słysza z Przemyśla, który po śmierci matki opiekuje się czwórką młodszego rodzeństwa. Mateusz obiecał umierającej mamie, że zrobi wszystko, by bracia i siostry nie zostały rozdzielone i nie trafiły do rodzin zastępczych. Zbiórkę pieniędzy wsparł odprawiający mszę polową ks. Andrzej Iżyk, który na ten cel przekazał całość datków z tacy. Uczestnicy imprezy obejrzeli wystawę obrazów o tematyce niepodległościowej, którą przygotował Andrzej Trzos. Dla gości wystąpił Chór im. Fryderyka Chopina. Osoby zainteresowane wsparciem Mateusza Słysza i jego rodzeństwa oraz członkostwem w klubie Bieszczady proszone są o kontakt pod numerem telefonu 773-742-9819.

Tekst: Emilia Sadaj
Zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Dawno chyba Polonia nie była Bieszczadach jeśli twierdzi, że to najuboższy region w Polsce

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location